Kaya Bilge’nin sunduğu ve Anadolu Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı törende açılış konuşmasını yapan Motto Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Can Apaydın, amaçlarının Eskişehir’in adını sporda başarı ile duyuran ve yine ilimizde fedakârca hizmet edenleri hatırlamak, onları motive etmek olduğunu söyledi.

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.16.36

KATILIM BÜYÜK OLDU

Törene Vali Yardımcısı Salih Altun, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, AÜ Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Emre Genç, Baro Başkanı Mustafa Elagöz, ETO Başkanı Metin Güler, ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili Metin Saraç, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hasan Öztürk, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek, iş adamı Ali Eldem, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, spora emek verenler, sporcular ve aileleri katıldı.

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.42.38

JÜRİ BELİRLEDİ

Verilen ödülleri Motto Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Can Apaydın, Eskişehirspor’un efsane oyuncusu Vahap Özbayer, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri (EASKF) Başkanı Sadri Atam, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şube Başkanı Sadi Seda, Prof. Dr. Hayri Ertan, emektar spor muhabiri Ali İhsan Sarıçoban, ilimizin sevilen sanatçısı Mithat Körler’den oluşan jüri belirledi.

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.43.34 (1)

ÖDÜL ALDILAR   

‘Sporda Vefa’ özel ödülü rahmetli olan Eskişehirspor eski Başkanı Ahmet Sezer adına kızı Hande Sezer ve yine rahmetli olan Bilek Güreşi milli takım antrenörü Şener Arslan adına da oğlu Serhat Arslan aldı. ‘Yılın Futbol Takımı’ DSİ Bentspor U-16 takımı, ‘Yılın Fair Play’ ödülünü Kırmızıtoprakspor U-18 takımı aldı. ‘Yaşam Boyu Spor’ ödülü Master Atletimiz Ayşe Babür’e takdim edildi. Yılın ‘Gönül Dostu’ ödülü Necat Banaz ve Bilge Kosbatur’a verildi.

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.43.03

HAK ETTİLER

‘Yılın Başarılı Takımı’ Mihalıççıkspor erkek Hentbol takımı olurken, Yılın ‘Alt Yapıya Hizmet’ ödülünü ise DSİ 3. Bölge Müdürü ve Kulüp Başkanı Kağan Şen’e takdim edildi. ‘Profesyonel Futbolcu’ ödülü Eskişehirspor santraforu Onur Arı’ya verildi. Jüri ayrıca yıllarca amatörün içinde olan İsmet Ertuğrul, Halil Kirtel, Mustafa Entok ve Ünal Dilek’e ‘Amatöre Hizmet’ ödülü verdi. ‘Yılın Antrenörleri’ Servet Aksoy ve Sinan Öner oldu. ‘Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk’ ödülünü İÇEV Kadın Hentbol takımına verildi. ‘Yılın Okul Takımı’ Şehir Koleji Kros takımı olurken, ‘Jüri Özel Ödülünü’ ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde Spor Daire Başkanlığı yapan bu süreçte kimseye kapısından geri çevirmeyerek destekte bulunan geçtiğimiz aylarda emekli olan Neşet Arduç aldı.

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.43.34

ALKIŞ ALDILAR

Jüri ‘Spora Emek’ ödülünü ise ilimizde görev yapan spor muhabirlerine verdi. Ödül alan spor basını ve TSYD Eskişehir Şube Başkanı Sadi Seda izleyicilerden alkış aldı. Yılın ‘Engelli Sporcuları’ Nur Aykurt ve Ufuk Muammer Özkan oldu. ‘İstisnai Branş’ ödülünü Bilek Güreşi takımı aldı. ‘Spora Katkı’ ödülünü Bilim Adamı Ahmet Başal’a verildi.  ‘En iyi çıkış yapan sporcu’ ödülünü Edanur Tulum alırken ‘Profesyonel Kadın Sporcu’ ödülü de Dünya Şampiyonu Dilara Yücel’e verildi. ‘Yılın Erkek Sporcusu’ Alperen Karahan, ‘Yılın Kadın Sporcusu’ Ayça Fidanoğlu oldu. ‘Motto Yılın Ödülü’nü ise Milli Güreşçi Muhammed Akdeniz aldı. 

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.42.52

WhatsApp Image 2022-11-28 at 15.43.22 (1)

Tören tüm ödül alınların katıldığı toplu resim çekimli ile son buldu.