CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, Twitter’da ‘Sorguluyoruz’ başlığı altında yaptıkları göndermeler nedeniyle ifadeye çağrılmalarına tepki gösterdi.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Diler, Twitter’da ‘Sorguluyoruz’ başlığı altında yaptıkları çeşitli göndermeler nedeniyle ifadeye çağrılmalarına tepki gösterdi.

OBAK genç Eylül’ü enkazdan kurtardı OBAK genç Eylül’ü enkazdan kurtardı

Diler konu hakkında yaptığı açıklamada, ‘‘ Geçtiğimiz aylarda AKP’li bir meclis üyesi tarafından ‘’Belediyelerde bunları soruyoruz’’ adlı bir haber yapması üzerine, CHP Gençlik Kolları olarak Twitter’da Sorguluyoruz başlığı altında bir hashtag çalışması başlatıp Eskişehir Kamuoyunun merak ettiği konuları gündeme getirerek sorgulamıştık. Birçok partilimiz biz destek vermişti. Üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra Emniyetten aranarak ben ve diğer yönetici arkadaşlarımız ifadeye çağırıldık. AKP İl Başkanı Zihni Çalışkan, Yöneticileri ve Belediye Meclis Üyeleri, bazı konuların gündeme gelmesinden rahatsız olup, açığa çıkması endişesine kapılmış olacaklar ki, bizlerden şikayetçi olmuşlardır. Bizler ‘Birileri açlık, yoksulluk, sefalet çekerlerken birileri konumlarını kullanarak sefa sürüyorlar mı?’ bunu gündeme getirerek kamuoyunda açıklık getirilmesini istedik.

Trajikomik olay şudur ki, savcılarımızın ve kolluk kuvvetlerimizin çok daha önemli işleri varken mevcut iktidar temsilcileri nasıl bir baskı yaptılarsa, işi gücü bırakıp bizleri tek tek ifadeye çağırmışlardır. Bu bir yıldırma ve baskı politikası mıdır? Eğer öyleyse mevcut iktidar ve temsilcileri unutmasınlar ki bizler CHP gençleri olarak halkımızın merak ettiği soruları her zaman her platformda daha gür sesle sorgulamaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.