Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek, Radyogol’de yayınlanan Merih Ünal ile Gündem programına konuk oldu. Merih Ünal’ın sorularını yanıtlayan Şimşek sorulan sorulara tüm samimiyetiyle cevap verdi.

50 Milyon TL borç kapattık

Şimşek, Eskişehirspor’un A’dan Z’ye borcu 300 milyon. Eskişehirspor’un kuruş geliri yok. Eskişehirspor kötü yönetimler sonucu bu hale geldi. Pişmiş tavuğun başına gelmeyenler Eskişehirspor’un başına geldi. Alt yapı yasağı geldi. Ekonomik kriz, hayat şartları, deplasman derken, geçen sene 50 milyon borç kapatan bir duruma geldik. Kulübü yönetilebilir bir hale getirmeye çalışıyoruz. Eskişehirspor şanlı tarihine nasıl döner diye uğraş veriyoruz. Taraftarlarımız tribünleri terk etmedi. Armayı düşürmemeye çalışıyoruz.

Futbol eşittir para demek

Transfer yasağımız devam ediyor.  Geçen sene u-18 U-19 takımımızla sahaya çıktık. Bu da sportif başarıyı etkiliyor. Yönetimin amacı kaynak bulup transfer yasağını sonlandırmak. Şehirle futbol takımını barıştırmaya çalışıyoruz. Yaptığımız her şeyi şeffaf bir şekilde anlatıyoruz. Son 5 senedir taraftarın sayesinde maçlara gidebiliyoruz. Sadece taraftar arkamızda var. Taraftarın sırtından geçiniyoruz. Taraftar elinden geleni yapıyor. Biz şirketleşmeden mücadele verdik ama çok da başarılı olamıyoruz. Futbol eşittir para demek.

Kırmızı Şimşekler bu yıl ligin en büyük stadyumunda mücadele edecek Kırmızı Şimşekler bu yıl ligin en büyük stadyumunda mücadele edecek

Yarın da biter 5 sene sonra da

Biz dernek olarak yönetiliyoruz. Ben bu kulübün sahibi değilim. Eskişehirspor’un sahibi Eskişehir halkıdır. Taraftarımız ne istiyorsa o yapılır. Ben sadece futbol takımını temsil ediyorum. Biz şehir takımı olmaktan bir sahibimizin olmamasından gurur duyuyoruz. 120 milyonu futbol ailesine…  Kulüplerin nefes alması için futbol ailesine borcu olmaması gerekiyor.  Burası Eskişehirspor. Belli olmaz. Borcumuz yarın da biter, 5 sene sonra da biter. Şehrin kulübe destek vermesi gerekiyor. Bunun için de takımın iyi yönetilmesi lazım.

Hedefimiz şampiyonluk

Hedefimiz şampiyonluk. Geçen seneki takımımızın yüzde 97’sini tuttuk. Gelen tekliflere hayır dedik. Zıplamamız gerekiyor. Kendi çocuklarımıza sahip çıktık. Futbol şans işidir. Herkes başarılı olmak ister, bizde istiyoruz” şeklinde konuştu.