10.05.2017, 10:20

( Sert Ve Mert )

_____ Karakterli, ( Mart ) Ayı Özünde Var Olan, Mart Kapıdan Baptırır ! Kazma Kürek Yaktırır ! Yaşam Felsefesine Nankörlük Yapıyor ! Kısacası, Küresel Isınma İcat Ettik ! Mevsimler Bozul du ! Zavallı ( Mart ) Ayı ; Mart ’ lığını Yapamıyor !
______ Dikkat, ( ! ) Ettiniz mi ? !
İnsan Bedeni İle Tabiat Ananın Bedensel Sağlığı ;Birbirinin, ( Aynısı ) Gibi ! Kasım Ayı Sonrasındaki, Yılın Son Ayı ; Aralık Ayı Yaşanmaya Başlayınca !
___ Yeni Yıl / Yeni Heyecan Ve Yeni Mutlulukları Düşünürken ! ) Kar Altında Soğuk Fırtınalı Günleri Yaşarız ! Tabiat Ana ; Ayaz / Soğuk Algınlığından Kurtulmak İçin Büyük Sancılarla, ( Mart ) Ayının ; Mart Kapıdan Kaptırır ! / Kazma Kürek Yaktırır ! Yaşam Felsefesiyle Yaşar. Nisan Ayında ; Tabiat Ana, Bedeni İçine Sızmış ! Soğuk Algınlığını Teri,
__ Aniden / Sağanak Halinde Yağan ;
______ Nisan Yağmurları Atar ! Daha Sonra da ! Lale / Gül / Zambak Ve Papatyalarla, ( Mayıs ) Ayı Başlar. İnsanlarda, Soğuk Algınlığını ; İsteyerek –
Bedenine Almaz ! Bedeninden Atmak İçinde Büyük Titremelerle ; Bedensel Sarsıntılar Yaşarken, Sıcak Yorganın Altında, ( Soğuk ) Terleme Eylemi Yapar.
______ Mart Ayının, ( Yumuşak ) Günlerinin Arkası Hiçde Güzel Yaşanacağına Benzemiyor ! Sağanak Nisan Yağmurlarına da, Yoksul Yaşarsak ; Yandık ! Kısaca, Hem Susuzluk Hem de, Sıcak Güneş ’ le ; Çifte Kavrulmuş ! ) Olacağız ! Mutlu Yaşam İçin, Bozuk Ne Varsa, Tamir Ederek – Islah Etmeliyiz !
______ Ev Ve İşyerindeki Damlayan :
Bozuk Muslukları Tamir Ederek – İşe Başlayın ! Bir Evde, En Az 5 Çeşmeden Su Akar. Damlatan, Bir Musluktan Bir Yılda, 1 Ton Su Kaybına Sebep Olduğunu, Biliyor muydunuz ? Bir Evde, 2 Musluk Veya 3 Musluk Veya 5 Musluğun Bozuk Olduğunu Düşünün Ve Tüm Türkiye ’ yi Düşünün ! ( . . . , !
___ Traş Olurkurken Ve Diş Fırçalarken, Akan Bir Musluktan 365 Günde, Boşa Akan ; 18 Ton Su Kaybı Varmış ! Parasa mı ? ! Onu da Lütfen, ESKİ ’ ye Sorunuz ! ( . . . , !
__ Gereksiz WC Sifon Çekmelerinde,
Tam Dolu Olmayan Bulaşık / Çamaşır Makinesinde, Banyoda Gereksiz Zamanlarda Harcanan, ( Su ) Kayıplarını Lütfen Bana Hesaplattırmayın !
___ Su Yalnızca ! Ev ( . . . , ) İşyeri Yaşantımızda,Kullanılmaz. Toprağa da Hayat Veren ; Tek Varlıktır .
Toprak Sürme İşinin, Eğime Ters Yapılması, Halinde ! % 20 Daha Fazla Mahsul Alınacağı Ve de Toprak da ;
( Türkiye Genelinde ) 76 Milyar Metreküp Suyun Depo Edilip, ( Yer Altı Suları Olarak Saklanarak ) Tarımın,
___ Islah Olacağı Ve İvmeli Yükselerek, Ekonomi Yaşantımızı da Islah Ederek, “ Zengin Mutluluklar ”
Yaşanacağı Tarım – Ekonomi Uzmanlarınca Bulunan Bir Gerçektir ! Bu Gerçeğe ; Aymaz BakanToplumlar,Karanlığın İçinde ; Mutluluk Yoksulluğu Yaşarlar !
Bir Yıllık Su Kayıplarımız ; 150 Kemer / 12 İrfanlı. Ve 5 Bin Adet Ankara Çubuk Barajına Eşdeğer – miş !
___ Her Yıl, 500 Milyon Ton Toprak ; Erozyonla Barajlara / Denizlere Taşınıyor. ABD. Havacılık Uzay Daire Başkanlığı, NASA Tarafınca Yapılan Araştırma Göre, Anadolu Topraklarının, % 80 ’ ni ; 2Bin40 ’ da ; Çölleşeceği Saptamış ! 4 Bin Yıl Önce Türkiye ’ nin ; % 71 ’ i Ormanlarla Kaplıyken, Bugünse Anadolu ’ da Orman Varlığı, % 21 dir. 21 Mart / Salı Günü, Orman Müdürlüğü Halka Beleşten Çam Fidanları Dağıttı ! ! !
____ Ve Güzel Duygularla Paylaşımlarla,
Şenliklerle ; Bahar Güzellikleri / Mutlulukları Başladı !
__ Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti !
Böyle Havalarda İstifa Ettim,
Evkaftaki Memuriyetimden.
Tütüne Böyle Havalarda Alıştım.
Böyle Havalarda Aşık Oldum.
Eve Ekmekle Tuz Götürmeyi,
Böyle Havalarda Unuttum.
Şiir Yazma Hastalığım,
Hep Böyle Havalarda Nüksetti.
Beni Bu Güzel Havalar Mahvetti ! / Orhan Veli. Sert Ve Mert Karakterli Mart Ayı ; Mayıs Görünümlü,
( Güzel Havalarla ) Güneşli Günler Yaşanınca !
____ Kazma / Kürek Bize Kaldı !
Nisan Ayı da, ( Nisan ) ’ lığını Yapmayıp –
Aniden / Sağanak Halinde Nisan Yağmurları da Yağmasa, Yaz Mevsiminde Hem ( Su ) ’ suzluktan !
Hem de Güneş ’ le, ( Sıcak ) ’ tan Kavrulacağız !
__ 21 Mart / Salı Günü, Nevruz Bayramında ;
___ Anadolu Yollarının, ( Bam Teli ) Koptu ! İlkokul Ve Ortaokul Eğitimini Eskişehir ’ de Yapmış ! 1962 Kars Doğumlu ; Kalemdaşım / Karakterdaşım Ve Gazeteci, ( Tayfun Talipoğlu ) Hayattan Koptu !
Toprağı Bol / Ruhu Şad Olsun ! Ay / Yıldızlar / Güneş Yoldaşı Olsun ! Sevenlerinin Sabırlı Hayatları Olsun !
__ Bahar Lezzetinde Güzel Havalarda Sevenlerinizle, Kalabalıklar İçinde, Güneşli Güzellikler Ve Mutluluklar Gönlünüzce Yaşamanız Dileğiyle, ( Hoşça Kalın !
___ Sizinle, Ortak / Çakışan Doğrularımız Olacaktır.
30 Mrt. 2Bin17 ’ de, “ Ç a k ı ş a n T e ğ e t l e r ” de, Buluşup – Kucaklaşıp – Görüşelim. Saygılarımla, . . . ,

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@