Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, her zaman olduğu gibi bu yıl da Eskişehirlilere müzik ziyafeti sunuyor.

Konser programı kapsamında son olarak usta sanatçı Coşkun Sabah, birbirinden güzel şarkıları ile Eski Eti Fabrika alanını dolduran vatandaşlara nostalji dolu bir akşam yaşattı. Şarkılarını vatandaşların arasında gezinerek söyleyen Sabah; birçok eserin yanı sıra unutulmaz şarkısı Anılar’ı da seslendirdi. Müzikseverlerin Sabah’a ilgisi yoğun olurken şarkılara da hep bir ağızdan eşlik etti.

coşkun-sabah2

Sanatçıya Eskişehirliler adına teşekkür eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da “Güzel bir gecede birlikteyiz. Eskişehirliler de çok güzel ve bu alanları doldurmayı çok iyi biliyorlar. Müzik ve sanat kültürü çok yüksek bizim insanımızın, gelen sanatçının kıymetini bilen insanlar. Bir sempozyum alanımız var, yanında da müzik var ve bunu çok iyi değerlendiriyorlar. Bir yandan da artık insanlarımız moral arıyor. Bizim geçmişimizde çok güzel kültürler var, mesela 10 yıl boyunca rahmetli İnci Çayırlı’nın korosu kentimizde faaliyet gösterdi. Kendisini rahmet ve sevgi ile anıyorum. Eskişehir halkı çok farklıdır” diye konuştu.

Başkan Ataç, programa katılan vatandaşların, “En büyük başkan bizim başkan” tezahüratı üzerine ise “Sağ olun, sizin büyüklüğünüz bizleri buralara getiriyor. Başka bir şey değil. Bizlerin birbirimize yaklaşımımız, kentimize verdiğimiz değer olmasa bu makamlarda oturamayız. Eskişehir halkı çok farklıdır. Yeniliği seven, destekleyen bir halktır. Bu yüzden Eskişehir’in yıldızı, Türkiye’nin en üst seviyelerinde” şeklinde konuştu.

Başkan Ataç daha sonra Sabah’a çiçek takdim etti ve konser, alkışlar eşliğinde son buldu.