Gürhan Albayrak

(Ufuk Azbay) Seçim güvenliğinin önemine vurgu yapan AK Parti İl Başkanı Gürhan Albayrak, seçimin sandıkta kazanılacağının altını çizdi. Albayrak, “31 Mart seçimini kapsamlı bir şekilde planlıyoruz. Sandık başkanlarımızın haricinde yedek başkanlarımızın müşahitlerimizin ve her okulda avukat olması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızı bitirmek üzeriyiz. Seçim günü güvenli bir gün olmalıdır. Kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Vatandaşlarımızın da kendi oylarına sahip özellikle isteriz. Her vatandaş gelip sandıklar açıldıktan sonra izleme hakkına sahiptir. Demokratik haklarını kullanarak oylarına sahip çıkmaları elzemdir, şehrin geleceği için önemlidir” dedi.

Talat Yalaz-1

‘SANDIK GÖREVLİLERİMİZİ TAMAMLADIK’

İl hukuk komisyonu tekrar oluşturduklarını söyleyen CHP İl Başkanı Talat Yalaz, İl hukuk komisyonu içerisinde yer alan avukatlarla sıkça toplantılar yaptıklarının altını çizdi. Yalaz, “Sandık görevlilerinin listeleri hazır. Sandık görevlilerimizi tamamladık. Bu konuda tamamen hazırız. Gönlü avukatların sayısı artarak devam edecektir. Mart ortasına kadar bir sayı teşekkül eder sonrasında görevlendirme yapılır. Tüm Eskişehirlilerin içinin rahat edeceği şekilde bütün Eskişehirlilerin oylarının korunması anlamında, halk iradesinin sandığa yansıması anlamında bütün hazırlıklarımızı tamamlıyoruz” şeklinde konuştu.

İsmail Candemir

‘DEMOKRASİLERDE OY NAMUSTUR’

Seçim güvenliği açısından partisinin çalışmalarını değerlendiren MHP İl Başkanı İsmail Candemir, “Cumhur ittifakı olarak seçim güvenliği için sandık başlarında mutlaka temsilcilerimiz olacak. Okul sorumlularımız olacak. Müşahitlerimiz olacak. Parti merkezlerinde değişik noktalarda olağanüstü durumlarda avukat arkadaşlarımız dahil olmak üzere herhangi sıkıntı yaşandığında müdahale edecek orada yasal işlemleri gerçekleştirecek ekiplerimiz olacak. Demokrasilerde oy namustur. Sandığa atılan her oya sahip çıkmak her siyasi partinin her vatandaşın da görevidir. Vatandaşın iradesi neyse ona saygı duymak lazımdır” diye konuştu.

Serdar Ulucan-1

‘OYUMUZA SAHİP ÇIKMALIYIZ’

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, seçim güvenliği için çalışmalarını sürdüklerini belirtti. Ulucan, “Gönüllü ve üye avukatlarımızdan oluşan seçim güvenliği ekibimiz ile toplantılarımızı devam ettiriyoruz. 31 Mart gününde sorunsuz, sıkıntısız,  şekilde seçim sürecini atlatacağız. 14 Mayıs’ta da 28 Mayıs’ta da aynı durumu tekrar etmiştik. Milletimize yine sesleniyoruz. Bu 5 yılda bir gelen demokrasi hakkıdır. Vatandaşların hepsi de kendi oylarını muhafaza edebilmek için oy kullandıkları sandıklarda saat 17.00’dan sonra gidip kendi oylarının durumlarının kontrollerini yapıp bizlere güvenli bir şekilde birleştirme tutanaklarıyla ulaştırdıklarında sandıkta yanlışların düzeltilmesi ve doğru sonuç alınabilmesi adına her Türk vatandaşına net çağrıda bulunuyoruz. Biz oyumuza sahip çıkarsak biz milletimize, biz memleketimize daha sağlıklı bir şekilde sahip çıkarız” sözleri kaydetti.