Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir sanayisinin gelişmesi için büyük çaba gösteren önemli bir kuruluş.

Bu yıl 55. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Sanayi Odası, Eskişehir sanayisinin gelişmesi için çalışırken ülke sanayisinin gelişmesine da katkıda bulunuyor.

Her dönemde etkili olan bu kuruluşumuzun daha nice başarılara imza atacağını biliyoruz.

***

Mümtaz Zeytinoğlu ile başlayan, Yavuz Zeytinoğlu ve Savaş Özaydemir ile devam eden süreçte Eskişehir sanayisinin geldiği nokta çok önemlidir.

Oda ile birlikte gelişen Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin geldiği nokta da ortadadır.

EOSB bugün ülkenin en önemli sanayi bölgeleri arasındadır.

***

Sanayi Odası şu anda Celalettin Kesikbaş Başkanlığındaki yönetim ve ekip tarafından daha iyi yerlere gelebilmenin mücadelesini veriyor.

Cumhuriyetin 100. Yılında Eskişehir Sanayi Odası’nın da 55. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Kesikbaş,

“Bu mihenk taşlarının en önemlilerinden birin de hiç şüphesiz Eskişehir Sanayi Odası’nın 1 Kasım 1968 tarihinde, ilde sanayileşmeye hız kazandırmak ve sanayicilerin sorunlarıyla daha yakından ilgilenmek üzere bağımsız bir Oda olarak faaliyetlerine başlamasıdır. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar Eskişehir Sanayi Odası, bölge sanayicisinin ve tüm çalışanlarımızın sorunlarını kamuoyunda dile getirerek çözüm önerileri sunmaktadır. Topluma dönük bir sanayi odası misyonuyla çalışan ESO, hayata geçirdiği projelerle her zaman ülkemizin öncü odalarından biridir” diyor.

***

Kesikbaş, ileriye dönük hedeflerini de şöyle açıklıyor.

“Odamız bu yolda ülke kalkınmasını ilgilendiren meselelere, yasaların kendine vermiş olduğu yetki ve sorumluluklar çerçevesinde, ciddiyetle eğilmeyi görev olarak benimsemektedir. Bu anlayış, Odamızı meslek kuruluşları arasında hak ettiği seviyeye ulaştırmış ve söz sahibi yapmıştır. Devraldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak zorundayız. Yeni projelerimizle şehrimiz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamaya, küresel dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar emeği geçen bütün başkanlarımıza, bütün Meclis Üyesi arkadaşlarıma, bütün sanayicilerimize ve Eskişehir’i marka şehir haline getiren sanayicilerimize, kıymetli çalışanlarımıza teşekkür eder şükranlarımı sunarım.’’