BAŞARILI OLMALIYIZ
Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek Eskişehirspor’daki son durumlar hakkında özel açıklamalarda bulundu. Şimşek “Bu hafta galip geldik tüm şehir şampiyon olmuş gibi sevindi. Demek ki neymiş sahada başarı gelince şehir de havaya giriyormuş. Neden futbol şehri burası. Bizim de bunun bilinci ile sahada mücadele edip başarılı olmanız gerekiyor.

TRABZON’UN İLÇESİ
Bu hafta çok önemli bizim için. Trabzon şehrinin ilçesi Yomra ile oynayacağız. Bizim için anlamı da var. Bu maçı aldığımızda üst sıralara tırmanış başlayacak. Yükselişe geçip alt sıralardan kurtulmuş olacağız. İki taraf içinde önemli maç. Biz kendi sahamızda kazanmak istiyoruz.

MAÇA GELSİNLER
Taraftarın maça gelmesini istiyoruz. Neden istiyoruz. Biliyoruz ki Eskişehirspor’un taraftarından başka destekçisi yok. Taraftarlar maça geldikçe kulüpte yaşamaya devam edecek. İki senedir herkese söylüyoruz. Taraftarlar maça geldikçe bilet paraları artık kulübe kalıyor. Bu da maddi kaynak demektir. Kimseye muhtaç kalmadan tribün gelirleri ile kulübü çevirebiliriz.

YÜZDE 85’İ TAMAM
Trabzonspor dosyası bize izin verirse eski futbolcularımızın yüzde 85’i imza veriyor. İspatlamak için önden aldığımız imzalar var. Şimdi Trabzon verdiğinde açılıyormuş gibi bir şey yok. Verdiğinde açmak için büyük adım atmış oluyoruz. Açılma ihtimali açılıyor transferin.

KEŞKE İCRAYA VERSELER
Trabzon yöneticileri bizi icraya vermiyor. Bizi icraya verseler imza alma gibi bir zorunluluğumuz kalmıyor. Neden vermiyorlar. Bizim eksi 3 yediğimiz kulüp lisansı çıkartamadığımız, transfer yapamadığımız oyuncakları elden gidecek. Bu yüzden bizi icraya vermiyorlar. Verseler keşke.

ÖZGÜVEN GELDİ
Kelkit maçıyla çocuklara özgüven geldi. Maçtan sonra otobüsteki neşeleri sevinçleri görülmeye değerdi. İnşallah bu rüzgar böyle devam eder ve Yomraspor karşılaşmasını da kazanır ve çıkışımız devam eder” dedi.