Eskişehir’in merkez ve ilçelerinde sık sık emeklilerle bir araya gelen Çakırözer, Hatipoğlu’na, “22 yıldır aklınız neredeydi? Evet emekliler geçinemiyor, emekliler aç! Ama emeklilerin karnı Ak Parti’nin yalanlarına tok!” dedi.

'BAYRAM ÖNCESİ MÜJDEYİ VERSİNLER!'

Eskişehir’de emeklilerin yürüyüşlerle, açıklamalarla alanlarda seslerini duyurmaya çalıştığını söyleyen Çakırözer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Eskişehir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında emekliler haykırıyor! Kahvede, pazarda yolumuzu kesiyor. ‘10 bin lira emekli maaşı ile geçinemiyoruz’ diyor! Şimdi yine bir seçim dönemi Ak Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkmış emeklilere  destek vereceğiz diyor! 22 yıldır aklınız neredeydi? En düşük emekli maaşını asgari ücret yapalım, emeklimize asgari ücret tutarında bayram ikramiyesi verelim dediğinde aklı neredeymiş? Hodri meydan! Eğer bu vaatlerinde samimiyseler emeklilerimize bayram öncesi müjdeyi versinler! Gelsinler bayram öncesi ikramiyeyi asgari ücret olarak açıklasınlar! Ama yok yapmazlarsa Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarımız zor günde de, iyi günde de emeklimizin yanında. Emeklilerimizde dayanışma içinde olmaya devam edecek!”