Özgür Özel, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada "Herkesin baba evinde yeri vardır. Baba evinin tapusu kimsede değildir. O evin tapusu sadece Gazi Mustafa Kemal Paşa'dadır. Eskişehir'in hangi görüşten olursa olsun bütün güzel insanlarına Atatürk'ün evinin kapıları açıktır" dedi.

Büyükerşen'e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Özel, "Bugün muhteşem bir vedaya tanıklık ediyoruz. Her santimetrekaresine emek veren, ayak basan Eskişehir kendi kaderine terkedilmişken bir dünya şehri hayal ederek emek  çalışarak burada bir Avrupa dünya kenti yaratan, kentin çiftçisine, emekçisine, gencine sahip çıkan büyük liderin yılmaz hocamızın jübilesine tanıklık ediyoruz. Önünde saygıyla eğiliyorum. Böyle bir veda çok zordur" diye konuştu.

chp-toplantı564

Yaklaşan yerel seçimler ve adaylar için konuşan Özel, "Bu kentte buradaki kadrolarda gençlere olanak tanıyan, kadınlar yapamaz demeyen, onlara kapı açan Cumhuriyetin iradesine sahip çıkan bu güzel insanlara teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde bugün Yılmaz hoca bugün Eskişehir'i bir cumhuriyet kadınına içi rahat bir şekilde Ayşe Ünlüce'ye emanet edebiliyor. Yılmaz hocaya minnetlerimizi, Ayşe Ünlüce'ye başarılarımızı iletiyoruz. Başaracağız inanıyoruz. Buraya şehri rant uğruna heba edecek, peşkeş çekecek birilerine kalsaydı bu şehir heba olurdu ama Yılmaz hocanın hem öğrencisi hem yol arkadaşı olmuş Ayşe Ünlüce'ye sonuna kadar güveniyoruz. Sütte bile leke var ama başkan adaylarımızda yok" ifadelerini kullandı.

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu'na sert sözlerle yüklenen Özel, "Daha bir yıl önce Eskişehirlileri kandırıp oyları alıp mevki makam için iktidar partisine geçene cevabı halk 31 martta verecek. 31 Mart’ta sandığa gittiğinizde hangi partiden olursanız olun ahlak ve vicdan için bu güzel Eskişehir’e sahip çıkmak, saray işbirliği yapan akla ders vermek için Türkiye rekoru bekliyorum sizlerden. İyi ki varsın Eskişehir iyi ki varsın hocam” dedi.

Özgür Özel ayrıca DSP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan ve partiden istifa ederek CHP’ye katılan Dilara Tambova ile diğer partilerden istifa ederek CHP’ye katılan üyelere de rozet taktı.

chp-toplantı-2

BÜYÜKERŞEN

CHP’nin aday tanıtım toplantısında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP’li belediye başkanlarının başarılı işlere imza atacağına inandığını belirtti. Büyükerşen, 31 Mart’ta ülkenin yeni bir yerel seçim yaşayacağını,  kendilerinin de CHP ve Eskişehirliler olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Büyükerşen şöyle dedi. “Bu konuşmanın benim açımdan farklı bir özelliği var. Şubat 2011 yılında sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bana rozet taktığı salon burası ve bu kürsü idi.

31 Mart Pazar günü belediye başkanlığını bırakıyorum. Bazılarınızın bu durumdan benim gibi hüzün duyduğunuzu biliyorum. Hayatta her şeyin bir sonu vardır. Görevi ve şehrimi çok güvendiğim adaylara emanet ediyorum. Jübilemi yapıyorum. Ve son olarak sizleri çok seviyorum bu şehri çok seviyorum hoşça kalın” dedi.

chp-toplantı3

ÜNLÜCE

Ayşe Ünlüce de tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Sizleri bir cumhuriyet kadını, büyükşehir belediye başkan adayı olarak selamlamaktan büyük gurur duyuyorum. Her şehrin bir kimliği hikayesi var ama ne yazık ki bu kimlikler silindi betonlaştırıldı. Eskişehir de bu tarihi yaşayacakken şehrin başına Yılmaz hocamız geldi ve şehrin kaderini değiştirdi. Ben de bu 25 yıllık dönüşümün canlı şahidi ve bir parçasıydım yönetici olarak. Şehirciliği büyük ustaların elinden öğrendim. Eskişehir’in ayakta kalması kazanımlarını koruması çok önemli. Kazanımları korunursa başka şehirlere ilham olacağız. Şehirler Eskişehir gibi olma ilhamıyla ayağa kalkacaklar o yüzden bizim bu seçimi kazanmamız lazım. Bu şehri koruyacak, yaşatacak ve daha da ileriye taşıyacak kadro huzurlarınızdadır. Mutlaka başaracağız ve zafere ulaşacağız. Eskişehirimizi daha da yukarı taşıyacağız.”

YALAZ

CHP il Başkanı Talat Yalaz, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde CHP il başkanı olmanın gururunu yaşadığını belirterek

"Bu kentin mimarı Yılmaz Büyükerşen’dir. Onun tecrübelerinden feyiz alma imkanı bulduğum için hayatım boyunca kendimi şanslı hissedeceğim. Bu şehri yani göz bebeğimizi yönetecek olan Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ayşe Ünlüce’yi de en iyi şekilde yetiştirmiştir. Ayşe başkan idarecilik yaptığı dönemde rüştünü ispat etmiştir” dedi. Eskişehir’i talan ettirmeyeceklerini söyleyen Yalaz, “El ele omuz omuza tüm Eskişehirliler ile birlikte kazanacağız. Bize düşen yoksulluk ve mutsuzluğun kimlerden kaynaklandığını anlatmak. Çalmadığımız kapı girmeyeceğimiz hane yok. Elimizdeki belediyelerin devamını sağlamak ile birlikte yeni belediyeleri de kazanacağız" diye konuştu.

chp-toplantı54

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve diğer adaylar da Eskişehir’de seçimleri büyük bir çoğunlukla kazanacaklarını ifade ettiler.

Tanıtım toplantısına katılan CHP Genel Merkez yöneticileri ve coşkulu kalabalık, adayları dakikalarca alkışladı.