Türkiye genelinde 42 farklı ilden 181 öğrencinin tüm soruları doğru yanıtladığı LGS 2020’de, Eskişehir’den Özel Çağdaş Okulları öğrencisi Sahra Sivrikoz, 500 tam puan aldı.

Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER) Seyyid Battal Gazi Külliyesi'nin restorasyonu tamamlandı (VİDEO HABER)

Özel Çağdaş Okulları öğrencisi Sivrikoz, elde ettiği başarı ile Türkiye birincisi oldu.  Türkiye genelinde sınav sonuçlarının ortalamasının 286 puan olduğu LGS’de, Eskişehir Özel Çağdaş Okulları, 409 puan ortalaması ile bu yıl da başarı geleneğini bozmadı. Özel Çağdaş Okullarından sınav sonuçlarına ilişkin olarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “500 tam puan alarak Türkiye birincisi olarak hem bizlerin hem de Eskişehir’imizin gururu olan öğrencimiz Sahra Sivrikoz’u tebrik eder başarılarının devamı dileriz. Başarılarıyla bizleri her zaman gururlandıran tüm öğrencilerimize, emeği geçen yönetici ve öğretmenlerimize, desteğini her zaman hissettiğimiz değerli velilerimize teşekkür ederiz.”