Özbayer’e Başkan Erkan Koca’dan jet bir cevap geldi. Koca kulübümüzle geçmiş dönemde problem yaşamasına rağmen Eskişehirli bir hocayı göreve getirdik. Şuan iyi bir hava yakalayan kulübümüzün gardını düşürmeye çalışan bir şahsın bağışlayacağa paraya Eskişehirspor’un ihtiyacı yoktur cevabını verdi.

 
KULÜBE BAĞIŞLADILAR

Eskişehirspor eski Teknik Direktörü Emre Özbayer açıklamalarda bulundu. Kulüpte kalan alacaklarının tamamını kulübe bağışladıklarını ifade etti.

OYUNCULAR İÇİN İSTEK YAPTIK

Özbayer yaptığı açıklamada “Kamuoyu ve taraftarlarımızın da bildiği üzere zor günlerinde Eskişehirspor’umuz için hiçbir görev ve sorumluluktan kaçınmadan ve maddi hiçbir beklenti içinde olmadan görev yaptık. Görevde olduğumuz 15 hafta boyunca oldukça sembolik kabul edilebilecek şekilde belirlenen maaş ve prim ödemelerinin de çok cüzi bir miktarını aldığımız söylenebilir. Bu süre zarfında motivasyonun çok büyük öneme sahip olmasından dolayı yönetimimizden yalnızca oyuncularımıza maaş ve prim ödemeleri ile ilgili talebimiz olmuş teknik ekip adına "asla" bir talep ve ısrarımız olmamıştır.

ÇEKLER KARŞILIKSIZ ÇIKTI

Görev süremiz sonunda da, her ne kadar teknik ekip olarak alacaklı olduğumuz bedel bir loca ücreti etse de, kulübümüzü zora sokmak istemediğimiz ve alacak bedelimizi bağışlayabileceğimiz bilgisi başkan ve yönetime iletilmiştir. Yönetim alacak bedelimizi "emeğimizin" hakkı olarak değerlendirmiş ve bu nedenle ödeme taahhütünde bulunmuştur. Ancak başkanın imzaladığı senet karşılıksız çıkmış ve maalesef verilen söz tutulmamıştır. Bu noktada geçmiş yıllarda da görev yaptığım süreler için alacak bedellerimin yarısından fazlasını kulübümüze bağışlamış olduğumu ancak bunun kamuoyuna yansımadığını hatırlatmak isterim.

ALACAKLARIMIZI BAĞIŞLIYORUZ

Sonuç olarak "Ekibim" ile birlikte her daim Eskişehirspor’umuzu öncelediğimizi bildirir, bu doğrultuda bu sezonki alacaklarımızın da "tamamını" kulübümüze bağışladığımızı siz değerli kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

KOCA’DAN SERT CEVAP

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca eski Teknik Direktör Emre Özbayer’in açıklamalarının ardından “"Emre Özbayer’in geçmişte kulübümüzle yaşadığı problemli sürece rağmen “Eskişehirli” bir hocayı göreve getirdik.

ÇALIŞMA ORTAMINI BOZDU

Transfer açma sürecinde kendisinden bir oyuncu raporu istendiğinde, kendisi küçük bir kareli kâğıda yazdığı okunması güç bir rapor sunmuştur. Devamında kendisinin seçtiği futbolcuların çoğunun bonservisli futbolcular olmasından kaynaklı anlaşmazlık yaşanmıştır. Bazı “çalışmalarda yer almak” uğruna kritik Şile maçı öncesi antrenmana çıkmamış, transfer sürecinde komitemiz ile sürekli sorunlu tavırlar sergileyerek çalışma ortamını bozmuştur.

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

Yine transferin açılma sürecinde kulüp başkanı olan şahsım ve imza yetkilisi başkan vekilimiz ile İstanbul’da olmamıza rağmen ısrarla prim için başkanlık makamını rahatsız etmiş, kendisine primin şehre dönüldüğünde ödeneceği belirtmemize rağmen, muhasebe müdürümüzün odasına oturarak yine çalışma ortamını bozmuştur.

Eskişehir’e anlaşmak üzere getirilen futbolculardan birine “Para için geldiysen yanlış kulübe geldin.” şeklinde konuşması bardağı taşıran son damla olmuştur.

SENET İŞLEME ALINMAMIŞ

Mevcut yönetim döneminde prim dahil tüm alacakları ödenmiş olup alacaklarının tamamının önceki döneme ait olmasına rağmen kendisine emeklerinin karşılığı olarak şahsi senedim verilmiştir. Senetle ilgili kulüp muhasebe müdürümüz Özbayer ile devamlı iletişim halinde olmuştur. Senet tarihi geçmiş ancak senet işleme alınmamıştır.

Senedin “karşılıksız” çıkması için işleme alınması gerekir. Senet hiçbir şekilde resmi protesto edilmemiştir.

ES ES’İN İHTİYACI YOKTUR

Takımımızın ivme kazandığı ve sürecin daha iyi gittiği bu zamanlarda, camiamız umudunu yeniden tazelemişken camianın gardını düşürmeye çabalayan bir şahsın bağışladığı paraya Eskişehirspor’un ihtiyacı yoktur."