SAĞLIKLI HAZIRLANAMADIK

Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer “Lige ilk giriş ikinci yarının ilk maçı Derince maçı devre arası yaşanan kongre süreci, yönetim boşluğu, bundan kaynaklanan bazı olumsuz şartlardan dolayı devre arasını sağlıklı geçirmemizin önüne geçti. Sadece olanı koruyup, üstüne katıp maça çıkamadık.

DESTEK VERDİLER

Yeni yönetim gerekli desteği geldi gösterdi. Ancak maça baktığımızda göreve geldiğimiz günden bugüne kadar gösterdikleri en kötü performansı sergilediler. Bizim kendi oyunumuzu sahaya yansıtmamamız gerekiyor.

PLANLAMAMIZDAN YEDİK

Önümüzdeki süreç için alacağımız puanlar çok önemli. Kazanmak zorunda olduğumuz maçlara giriyoruz. Puan yada puanlar değil artık bize 3 puan 3 puan lazım. Kaybettiğimiz Derince maçıyla planlamamamızdan yedik.

LÜKSÜMÜZ YOK

Artık puan kaybetme lüksümüzün olmadığı haftalara giriyoruz. Kalan bu 16 maçı kaybetmemek için sahada mücadelemizi vereceğiz. Eğer Kelkit, Çatalca, Yomra maçlarındaki gibi coşkulu ve istekli oyunumuzu kalan bu 16 maçta göstere bilirsek sonuç bizim açımızdan iyi olur diye düşünüyorum.

GOL YEMEMELİYİZ

Bu 16 maçta önceliğimiz plan ve stratejimiz gol yememek üzerine olacak. Daha sonra ikinci ve üçüncü bölgelerde geçiş oyunumuzu hızlı ve çabuk yaparsak gol veya goller bulabiliriz. Yaptığımız çalışmamalarda da bunun üzerinde duruyoruz.

MOTİVE EDİYORUZ

Derince önünde istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Şimdi oyuncularımızı ilk etapta Konya mücadelesine motive etmeye çalışıyoruz. Oyuncularımızı kafa olarak da maça hazırlamaya çalıyoruz” dedi.