OMEK’de atölye kayıtları başladı 

Odunpazarı Belediyesi, çağdaş toplumun kurulmasına; sağlık, eğitim, çevre, kadın ve engelli haklarının savunulmasına; sanatın, kültürün ve vatandaşların kişisel gelişimine katkıda bulunmak için 15 farklı mahallede halk merkezi açtı.    

GÜNCEL 06.09.2021 - 15:57 06.09.2021 - 15:57

Faaliyete geçirilen 16 halk merkezinde özellikle kadınlar ve çocukların kişisel gelişimleri için çeşitli branşlarda atölyeler düzenleniyor. COVİD 19 pandemisi nedeniyle bir dönem atölye çalışmalarının durduğu halk merkezlerinde vatandaşlar, pandemi koşullarına uyarak açılan atölyelere katılabilir; burada bir araya gelerek üretip, fikir alışverişinde bulunabilirler. Pandemi nedeniyle çalışmalarına ara verilen birimlerden biri de OMEK (Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları). Yeni dönemde halk merkezleri ile beraber OMEK’te de atölye çalışmaları başlıyor. 

 

KAYITLAR İÇİN SON TARİH 15 EYLÜL

Odunpazarı Belediyesi, 2021-2022 güz dönemi için halk merkezleri ve OMEK’te 27 ayrı branşta atölye çalışması gerçekleştirecek. Dikiş, keçe, amigurumi, eski çeyiz ürünlerini değerlendirme, el nakışı, iğne oyası, kağıt takı tasarımı, ebru, ahşap boyama, miyoki takı tasarımı,örgü, hüsn-i hat, çini boyama, 3 boyutlu şekillendirme, doll art, mefruşat, takı, aşçılık, pastacılık, mini ahşap atölyeleri, okuma yazma, matematik, satranç, resim, İngilizce ve ahşap ev dekorasyonu branşlarında açılacak olan atölyeler için kayıtlar başladı. Atölyelere katılmak isteyen hemşehrilerimiz, 15 Eylül 2021 Çarşamba gününe kadar kayıt yaptırabilir. Kontenjanların sınırlı olduğu atölyelerde, İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirlenen Aşı ve PCR test kuralları geçerli olacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@