Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlara verdiği kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vatandaşlara verdiği kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor.

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor

Bir taraftan Vadişehir Mahallesi’ndeki kreş çalışmalarına devam eden Başkan Kurt, İbrahim Eldem ve Çetin Bingöl ile hibe protokolü imzalayarak 2 yeni kreş için çalışmalara başladı. İmzalanan bu protokollerle ve çalışmalarında sona yaklaşılan Vadişehir Kreşi ile birlikte kreş ve çocuk merkezi sayısı 12’ye çıkacak. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen imza törenine Başkan Kazım Kurt, İbrahim Eldem ile Çetin Bingöl katıldı.

İbrahim Eldem ile imzalanan protokole göre; Emek Mahallesi Ertaş Caddesi üzerinde bulunan mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait olan binanın bir kısmı Eldem Dayanıklı Tük. Mal. İnş. Tur. İşlet. San. Tic. Ano. Şti. tarafından kreş olarak yeniden düzenlenecek. Hibe edilen mobilya, eşya gibi araç ve gereçler bağış amacı doğrultusunda söz konusu kreşte kullanılacak ve bu binaya Odunpazarı Belediyesi Hacı Zeynep Eldem Kreşi adı verilecek. Çetin Bingöl ile imzalanan protokole göre ise Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait çalışmaları devam eden ek hizmet binasının bir bölümü Çetin Döküm Mak. San. Tic. Ltd, Şti tarafından kreş olarak düzenlenecek. Hibe edilen mobilya, eşya gibi araç ve gereçler bağış amacı doğrultusunda söz konusu kreşte kullanılacak. Söz konusu kreşe Odunpazarı Belediyesi Hilal Bingöl Kreşi adı verilecek.

Protokol töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çetin Bingöl ve İbrahim Eldem’e Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı’nda yaşayan çocuklar adına teşekkür etti. Kreş sözünün arkasında olduklarını vurgulayan Başkan Kurt, “Bildiğiniz gibi 100 kreş iddiası ile yola çıktık. Her mahallede 1 kreş yapma sözümüzü gerçekleştiriyoruz. Bu iki kreşinde yılbaşına kadar bitirilmesi ile kreş sayımızı artıracağız. Ben hem Çetin Bingöl’e hem de İbrahim Eldem’e teşekkür ediyorum. Yeni kreşler için örnek olmalarını diliyorum” dedi.