Odunpazarı Belediyesi 2020 yılı Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı 7’inci Birleşim 1’inci Oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Başkanlığında Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Meclis toplantısının gerçekleştirildiği Hasan Polatkan Kültür Merkezi, toplantı öncesinde ‘sosyal mesafe kurallarına’ uyun olarak hazırlandı. Toplantıya gelenler kültür merkezine ateşi ölçülerek alınırken, Başkan Kurt toplantı başlamadan önce maske hatırlatması yaptı.

Koronavirüs nedeniyle 3 ay gecikmeli yapılan meclis toplantısında, 34 gündem maddesi görüşüldü. Sosyal mesafe kuralarına uyularak gerçekleştirilen meclis toplantısında; ‘Belediye Encümen Üyeliği’, ‘İmar’, ‘Plan ve Bütçe’, ‘Hukuk’, ‘Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler’, ‘Parklara İsim Verilmesi’, ‘İçkili Yerler Tespit’ ile ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ Komisyonlarına üye seçimi yapıldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adına Cahide Tetik, Adnan Evren Olcay, Figen Kâhya’nın Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) adına ise Mehmet Bilgin, Şükrü Akbıyık, Fatih Mehmet Özlü’nün aday olduğu üç kişilik Belediye Encümen Üyeliği için gizli oy kullanımı ile seçim yapıldı. Gerçekleştirilen seçim sonrasında Cahide Tetik, Adnan Evren Olcay ve Figen Kâhya, Belediye Encümen Üyeliğine seçildi.

 

Komisyon üyeleri için yapılan seçimlerde komisyon üyeliğine şu isimler seçildi:

 

İmar Komisyonuna;

Serdar Aksoy (CHP)

İrfan Kılınç (CHP)

Hüdai Doğu (CHP)

Yasin Atışkan (AKP)

Ramazan Karamanlı (AKP)

 

Plan ve Bütçe Komisyonuna;

İbrahim Arslan (CHP)

Halil Bilici (CHP)

Kadir Kodak (CHP)

Yüksel Yoldaş (AKP)

Eyüp Can (AKP)

Hukuk Komisyonuna;

Aydın Ünlüce (CHP)

Yavuz Metin (CHP)

Emre Genç (CHP)

Mehmet Bilgin (AKP)

Özlem Yalçın (AKP)

 

Çevre, Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonuna;

Ömer Faruk İnan (CHP)

Sibel Erenoğlu (CHP)

Ali Haydar Çelik (CHP)

Mehmet Kıyak (AKP)

Mehmet Fatih Özlü (AKP)

 

Parklara İsim Verme Komisyonuna;

Dilaver Atay (CHP)

Mustafa Kosku (CHP)

Halil Bilici (CHP)

Mustafa Ünal (AKP)

Şükrü Akbıyık (AKP)

 

İçkili Yerler Tespit Komisyonuna;

Ömer Faruk İnan (CHP)

Sibel Yeşildal (CHP)

Hüdai Doğu (CHP)

Yeşim Aslantaş (AKP)

Mehmet Fatih Özlü (AKP)

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonuna;

Figen Kahya (CHP)

Sibel Erenoğlu (CHP)

Ali Haydar Çelik (CHP)

Sevcan Kent (AKP)

Yeşim Aslantaş (AKP)

 

ODUNPAZARI İLE PERTEK KARDEŞ BELEDİYE OLDU

Meclis toplantısında dikkat çeken gündem maddelerinden biri de Odunpazarı Belediyesi ile Pertek Belediyesinin “Kardeş Belediye” olmasına ilişkin gündem maddesi oldu. Söz konusu madde oy birliği ile kabul edildi. İki belediye; belediyeler arasında ortak projeler oluşturmak, kültür, sanat, eğitim, spor, altyapı, üstyapı, teknik ve idari konularda işbirliği yapabilmek için; 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18’inci maddesinin (p) fıkrası gereğince, “Kardeş Belediye” oldu.

 

Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER) Geleceğin mühendisleri model uçaklarla kendilerini geliştiriyor (VİDEO HABER)

 

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki toplantısının 6 Temmuz Pazartesi günü saat 17.30’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılmasına karar verildi.