SAHTE HESAPLAR

ETB Başkanı Murat Diri “Kendi sahamızda Derince Belediye spora yenilmemiz ardından yine birlik beraberlik olmaması için çırpınan bir kesim ortaya çıktı. Sahte hesaplar üzerinden ortalığı daha da bulandırmak isteyen birilerinin olduğunu üzülerek görüyoruz. Üzülmemizin sebebi bu tür kişisel gelişimlerinde eksik kalmış amip sürüsü değil aslında bu fitnecilere ses çıkarmayan ve bunların dedikodularının yayılmasını sağlayan arkadaşlarımıza üzülüyoruz. Hayatlarını Eskişehirspor’a adamış insanlar hakkında söylenen yalanlara, iftiralara hiç ses çıkarmayanlar o fitneciler kadar suçlular.

KURTULUŞ OLMAZ

Değerli arkadaşlar, Bırakın sahte hesaplar ardına saklanmayı, gelin kulübün kapısı açık veya geçen hafta kongre vardı neden hiçbiriniz ortaya çıkmadı. Daha iyisini yapabilecek birisi vardı da bu insanlar mı ortaya çıktı. Veya transfer açılıyordu da sanki bizler mi açtırmadık. Açılacak olsa zaten açılırdı. Bizlerin TRANSFERİ AÇMAK KURTULUŞ OLMAZ söylemimiz sezon başında kongrede "Şirketleşme yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi" hususunda önerge verdik ve kabul edilmişti.

15-16 DOSYA VAR

Bunu da sezon başından itibaren alacaklılarla pazarlık yaparak devre arasına kadar ortaya bir sonuç çıkarıp bunu kapatabilecek duruma getirip camiayı kurtarmaktı. Ancak bu konuda hiçbir girişim yapılmayıp transferi açmaya çalışılmasına karşın bizlerde bu girişimin para olmadığı sürece başarısız ve vakit kaybı olduğunu söyledik. Ayrıca en son daha 15-16 dosya imza alınamamış ve bir çoğu diretiyordu başkanımız Mehmet Şimşek kongrede belli bir paraya bu çözülebilir diyerek yapılan çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirerek bu konuyu da aydınlattı.

PARAMIZ YOK 

Ancak para olmadığını taraftarımıza bir türlü anlatamıyoruz.  Hangi taraftar transfer açılmasın ister. Bu konuda iftira ataların Çoğu deplasmana bile gelmeyen insanlar... Bizler her deplasmana gidip hatta içeride dışarıda her maça gidip yenilmekten bıkmadık mı sanıyorsunuz? Keşke öyle bir para olsa ve transfer açılsaydı. Ancak açılmadı. Tabiki son maçı gören herkes üzüntü içerisinde ve öfkeli bir şekilde oyuncu gurubundan bir şey olmayacağını görerek transfer bekliyor ancak kimisi de bilinçli olarak ortalığı karıştırma peşinde geziyor.

SUÇLAMAK AYIP

Sırf yeni seçilen yönetimi gelir gelmez suçlamak için kolları sıvamış bekliyorlar. Ayıp ediyorsunuz. Bunlara cevap vermeyen dostlarımızın suskunluğu aslında daha da ayıp... Varsa bu transferi açabilecek gücü olanlar gelin açın. Ama kimse konuşmaktan öteye gitmiyor. Süreç hala işliyor, hala imza vermeyenler aranıyor. Bu süreçte yine herkesle konuşuluyor. İkna edilmeye çalışılıyor. Kaptan Sezgin, Onur Bayramoğlu, Sinan Ören belli bir yol kat etti. Ama diretenler para bekleyenler oldu. Onlarla yeniden görüşüp ikna etmeye çalışılıyor.

İNSAFA GELİRLER

Mevcut yönetim, avukatlar hepsi hala herkesi arıyor. İkna edilenler de oluyor, Ama kimisi de para almadan imza vermem diye hala diretiyor. Sanki transfer açıldı da biz açtırmadık. Kulübün durumunu biliyorsunuz. Transferi açmak çözüm mü? Tabi ki büyük mücadelemiz için büyük önem taşıyor. Ancak daha transferi açacak paramız yok neyle transfer yapacağız. Kimse düşünmüyor. Ama her şeye rağmen transfer açılmaya çalışılıyor. İnşallah açılır. İnşallah oyuncular insafa gelir imza verir. Eskişehirspor yaşaması için bu zamana kadar her şeyi yaptık. Yine ne yapmak gerekiyorsa sonuna kadar yaparız. Herkes bu süreçte birbirine kızar küser ama yine beraber üzülür beraber seviniriz. Kimsenin şüphesi olmasın” dedi.