Eskişehir Valiliği himayesinde başlatılan Türkiye Yüzyılında Geleceğin Yıldızları projesi kapsamında Melahat Ünügür Ortaokulu 100 eser oluşan resim sergisi açtı. Şehrin birçok alanda başarılı okullarından biri olan Melahat Ünügür Ortaokulu’nun öğrencilerinin yaptığı eserler sergiyi ziyaret edenlerden tam not aldı. Öte yandan sergide karikatür dalında da eserler yer aldı. Sergilenen karikatürlerin verdiği mesajlar ise dikkat çekti.

Melahat Ünügür’ün 1

‘SINIFTA ŞAHESERLER ÇIKIYOR’

Sergide sergi ile ilgili görüşlerini dile getiren Okul Müdürü Ahmet Berberler, “Serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimizi ve kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Melahat Ünügür Ortaokulu akademik, kültürel, spor ve sanatsal anlamda çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Resim alanında sergilere önem veriyorum. Sınıfta şaheserler çıkıyor. Sergiyi kamuya açık alanda yapsanız, maalesef kaybolup gidiyor. Sergiyi gerçekleştirmemizdeki temel amaç da öğrencilerimizin eserlerinin görünürlüğünü sağlamaktır. Öğrencilerimizin ve ziyaret edenlerin farkındalığını artırmaktır” sözlerini kaydetti.

Melahat Ünügür’ün 2

‘GURUR DUYUYORUZ’

Açılan sergi ile duygularını paylaşan Melahat Ünügür Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Nazlı Karaduman, sergide Nigar Dalkılınç, Neslihan Demirbügen, Ayhan Aydın, Fatma Tobbaş Çeçe öğretmenlerin de katkı sağladığını söyledi. Karaduman, “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Böyle bir projenin düşünülmesinden, gerçekleştirilmesinden memnuniyet yaşadık. Desteklerinden dolayı Okul Müdürü Ahmet Berberler, Müdür yardımcısı Cihan Ötün, ve Okul Aile Birliği ile Vega Outlet Alışveriş merkezi yöneticilerine teşekkür ederim” diye konuştu.