2-8 Kasım tarihleri arasında Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri düzenleniyor.

Bu hafta içinde özellikle çocuklarda görülen lösemi hastalığına daha fazla dikkat çekiliyor.

Türkiye’de kurulu bulunan en anlamlı ve özelliği olan vakıflardan biridir LÖSEV.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl

“Maskemi Atarım. Hayalime Koşarım” mesajı ile gündemde.

LÖSEV’in geçmişine şöyle bir bakarsak, Her şey bir çocuğun hayali ile başlıyor.

***

Bundan tam 24 yıl önce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemili çocuklar, şirin babaları Dr. Üstün Ezer’den odalarına bir televizyon istedi. Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün Ezer ve arkadaşları LÖSEV’i kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998 de kurulan LÖSEV kuruluş gününü 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti.

Bu yıl da“Maskemi Atarım Hayalime Koşarım” mesajı ile farkındalık yaratmayı hedefleyen LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı hafta boyunca tüm Türkiye’de birbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sık görülen lösemiye dikkat çekmeye devam edecek. Haftanın ve löseminin rengi olan TURUNCU RENGİ ve birçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevler vurgulanacak.

***

LÖSEV kuruluşundan bu yana yaptığı anlamlı ve önemli çalışmalarla her zaman lösemili çocuklar ve ailelerinin umudu oldu, olmaya da devam ediyor.

LÖSANTE, LSV dükkan gibi geliştirdiği kurumlarla çocukların hem tedavisinde hem de sosyal hayatlarına dokunuyor.

LÖSEV turuncu maske ile haftaya destek vermeye çağırıyor; Halkın ve kurumların yanı sıra sosyal sorumluluk sahibi birçok markanın mağaza ve vitrin mankenleri ile çalışanlarının hafta boyunca turuncu maske takarak destek vereceğini şimdiden duyurmaya başladı.

Üniversitelerde aktif gönüllülerin kurduğu LÖSEV Fayda Kulüpleri, LÖSEV - Milli Eğitim Bakanlığı protokolüyle tüm okullarda yürütülen İnci Projesi kapsamında Kardeş Okullarda öğrenciler birbirinden renkli etkinliklerle lösemili kardeşlerine destek verirken, LÖSEV irtibat bürolarının bulunduğu 9 büyük şehirde büyük kortej ve şenlikler gerçekleştirilecek.

LÖSANTE’de Tedavi gören ve iyileşen tam 178 lösemili çocuk maske atıyor.

***

LÖSEV Türkiye genelinde ofisleriyle çocuklara umut oluyor.

Eskişehir’de de başta Meltem Durulgan ve Yasemin Durukan olmak üzere tüm LÖSEV görevlileri çocukları hiç yalnız bırakmıyor. Aileleriyle sürekli iletişim halinde bulunuyorlar.

Kendilerini kutluyor, bu anlamlı haftada çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.