Eskişehir Umum Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, yönetim kurulu üyeleri ile göreve başlayan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti.

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı

Bilen; oda çalışmalarıyla ilgili yapmış konuşmada “Sayın Valimize odamıza kayıtlı esnaflarımızın sorunlarını ve Pandemi  sürecinde olumsuz  etkilenen ticaretin hızlandırılması için Eskişehirimiz’de esnafın durumunu arz ettik’’ dedi. Bilen, ayrıca Eskişehir Gastronomi Platformunun Turizm, Gastronomi ve unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemekleri gün yüzüne çıkarma projeleri hakkında dabilgiler verdi.  Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız da Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ve ekibine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu, esnaf için yapılacak her türlü projenin yanında olacağını söyledi. Gastronomi alanında Eskişehir’in tanıtımı ve kalkınması için birlik ve beraberlik içinde çalışmamızın gerektiğini belirten Vali Ayyıldız, hizmet sektöründe şehrin geleceğini ilgilendiren konularda ortak akılla hareket etmenin önemine değindi.