Ramazan Ayı’nın ilk 15 gününün durgun geçtiğini belirten Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, kent genelinde kuaförlerde son bir haftadır bayram yoğunluğu yaşandığını aktardı. Kuaförlerin yüzde 80’nin randevu defterlerinin dolduğuna dikkat çeken Sarıkaya, yaşanan yoğunun mesleklerinin yeniden itibarının kazanmasının göstergesi olarak da görülebileceğinin altını çizdi.

berberler-yoğun2

‘İŞİNİ İYİ YAPAN KARŞILIĞINI ALIR’

3-4 gün öncesinden bayram yoğunun başladığını dile getiren Erkek Kuaförü Ekrem Kaçar, bayram nedeniyle mesailerinin gecenin geç saatlerine kadar devam edeceğini söyledi. Kaçar, “İşlerimiz açıldı diyebilirim. Pandeminin yoğun yaşandığı, yıllara göre bu yıl bayram hareketliği çok daha iyi durumda” sözlerini kaydetti.

‘GEÇ SAATLERE KADAR AÇIĞIZ’

1 hafta öncesinde yoğunlarının başladığını ifade eden Kadın Kuaförü Murat Aydın akşamın geç saatlerine kadar çalıştıklarını dile getirdi. Aydın, “Bayram mesaisi çok geçiyor, Ramazan Ayı’nın ilk 15 günü durgun geçmişti şu anki yoğunlukla ilk 15 günkü durgunluğu dengelemeye çalışıyoruz. Geçmiş yıllara göre karşılaştırdığımızda ise bu yıl geçen yıllara göre daha yoğun diyebilirim. Düşüş yaşanacağını düşünmüştüm ama yaşanmadı aksine yoğunluk var” dedi. 

(Ufuk Azbay)