Eskişehirspor ligde kalma adına 8 final maçına çıkacak. 23 puanı bulunan Kırmızı Siyahlıların 12.sırada 30 puanla yer alan 1922 Konyaspor ile arasında 7 puan, ateş hattının hemen üzerindeki rakibi 15.sıradaki 26 puanlı Şile Yıldız ile arasında 3 puanlık fark bulunuyor. 3.Ligde 7 takım düşme hattına yakın bulunuyor.

3 PUAN FARK

Eskişehirspor’un ateş hattından kurtulması adına rakipleri ile arasında 3 puan fark bulunuyor. 23 puanla 17.sırada yer alan Şimşeklerin, hemen üzerinde 16.sırada Edirnespor ve ateş hattının üstündeki 15.sıradaki Şile Yıldız’ın 26 puanı bulunuyor.

ZORLU MAÇLAR

Es-Es'ten buruk veda Es-Es'ten buruk veda

Es Es bu hafta sahasında düşme hattına yakın rakiplerinden 13.sırada 29 puanı bulunan Amasyaspor’u sahasında konuk ediyor. Kırmızı Siyahlıların rakiplerinden Edirnespor da evinde Kelkit’i ağırlayacakken, Şile Yıldız ise evinde 52 Ordu ile oynayacak.

AMASYA VE ÇATALCA

Eskişehirspor’un ligde kalma yolunda oynayacağı 8 karşılaşmanın 2’si düşme hattına yakın rakipleriyle olacak. Kırmızı Siyahlılar Cumartesi günü evinde Amasyaspor’u ağırlayacak. Çarşamba günü Ağrı’ya gidecek, bir sonraki hafta sonu ise düşme hattına yakın rakibi Çatalca’yı evinde ağırlayacak.

BİRBİRLERİ İLE OYNAYACAKLAR

Eskişehirspor düşme hattına yakın 2 rakibi ile oynayacakken, ligde kalma yolunda birbirlerine rakip olan tüm takımlar kalan 8 haftada birbirleri ile karşılaşacaklar. 12.sırada 30 puanlı 1922 Konyaspor’dan, 22 puanlı 18.sıradaki Yomraspor’a kadar tüm rakipler üst üste birbirleri ile mücadele verecekler.

4 İÇERDE 4 DIŞARDA

Eskişehirspor’un ligde kalan 8 final niteliğindeki karşılaşmaların 4’ünü evinde, 4’ünü ise dışarda oynayacak. Şimşekler en kritik maçlarını ise taraftarları önünde oynayacak. İç sahada Amasyaspor, Çatalca, Mersin İdmanyurdu ve Elazıpspor maçlarına çıkacak olan Şimşekler, Ağrıspor, 52 Ordu, Belediye Kütahya ve Nevşehir Belediyesi ile deplasmanda oynayacak.