Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca ESTV’de yayınlanan 90+3 programında yaptığı açıklamalarda “Yomra deplasmanında alınan beraberlik bizleri üzdü. Şimdi kafamızı kaldırıp Amasya maçına odaklanıp bu maçı kazanmalıyız” dedi.

TEŞEKKÜR EDERİM

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca yaptığı açıklamada “Yönetim kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Takımımızı son 3-4 deplasmanda yönetim olarak tam kadro deplasmanlarda yer aldık. Takımı yalnız bırakmadık. Bu açıdan yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

FAZLA ETKİLEMEDİ

Yomra’nın geçmiş dönemlerde malum takımla olan sıkıntılarımızdan dolayı farklı hazırlanmışlar. Maç saatinde bir değişiklik oldu. Maç saat değişikliği taraf olarak çok az etkilemedi. 500-600 kişilik tribünleri var. Bizim için sıkıntı değil. Eskişehirspor armasının ve formasının olduğu her yerde biz oluruz. Hafta içi Ağrıya gideceğiz. Biz yönetim kurulu olarak arma neredeyse biz orada olmaya devam ederiz.

BÖYLE OLACAĞINI BİLİYORDUK

Bize orada edilen küfürler var. Gol sevinçlerinde atılan maytaplar var. Biz atmosferin böyle olacağını zaten biliyorduk. Futbolcularımızla bu anlamda toplantılar yaptık. Teknik ekiplerimizde uyarılarda bulundu. Malum takımla olan sıkıntılarımızı ve atmosferin böyle olacağını söyledik.

TOPLANTI YAPACAĞIZ

Maç iyi başladık 1-0 ve 2-0 oldu. Ofsayttan 1 gol yedik. Soyunma odasına 3-1 önde girdik. Ama sonuç beraberlikle tamamlandı. Bununla alakalı olarak teknik ekiple ve futbolcularımızla görüşmeler yağacağız. Neler oldu neler yaşandı bunları soracağız. Onlarda bize neler gördüğünü neler olduğunu anlatacaklar.

BİZLERİ ÜZDÜ

Biz 8 maçta sadece 1 mağlubiyet aldık ve hedefe doğru ilerlemeye devam ediyoruz. Bizim bu sene hedefimiz ligde kalmak. 3-1’den 3-3 yapan biz olsaydık sevinirdik ama 3-1 öndeyken 3-3 bitmesi bizi üzdü. Belki deplasmanda 1 puan almak iyi. Kendi hesaplamalarımızda lidere 1 puan yazıyorduk buna 3 puan yada Ordu maçına 1 puan yazıyorduk artık bu maçlara 3 puan yazıyoruz.

BİZE GÜVENİYORLAR

Oyuncularımızla havalimanında da beraberdik beraber döndük. Orda da kendi aralarında konuştular. Çok üzgünler. Önümüzdeki Amasya maçına kafamızı kaldırarak galibiyet için çıkacağız. Bizim prim sistemimiz zaten yüksek. Tabi ki ödeyebileceğimiz rakamların sözünü veriyoruz. Futbolcularımızın bize karşı güvenleri var.

ESKİŞEHİRSPOR’U DÜŞÜNÜYORLAR

Karakterli bir futbolcu topluluğu var. Paraya pula önem veren bir oyuncu grubu yok. Sadece Eskişehirspor’u düşünen ve takımı ligde tutmayı düşünen oyuncu grubumuz var. Biz yönetim kurulu olarak görevimizi yaparız. Bu zamana kadar tüm primlerini yatırdık. Biz maç maç bakıyoruz. Açıp fikstüre bakıyoruz. Önümüzde 3 maç var. Şuan tek hedefimiz Amasya maçı olacak.

AMASYA MAÇINA ODAKLANDIK

Bize her zaman destek veren taraftarımızla hafta sonu Amasya maçına odaklandık. Verdiğimiz çabaları Rabbim inşallah boşa çıkartmaz. Hafta içi Ağrı maçına da uçakla gideceğiz. Bizim için hiçbir takım lider olmuş, play off oynayacakmış, küme düşecekmiş bizim için önemli değil. Her maça çıkıp kazanmak istiyoruz.

BARAJ ARTTI

8 final maçımız var. Biz puan olarak 34 baraj diyorduk ama bu barajın 37-38’e çıktığını düşünüyoruz. Her maça kazanmak için çıkacağız. Amasya maçını galip gelirsek Yomra maçıyla birleştirip paket prim verebiliriz.

2023 ADET OLACAK

Koleksiyon formamız geçen hafta 2023 adet olmak üzere üretime geçti. Sınırlı bir sayıda ve fazlası olmayacak. Formamıza taraftarlarımız büyük ilgi gösteriyorlar. Ön satışa çıktık ve yüklü bir şekilde taraftarlarımız almaya başladı. 12-13 Nisan gibi teslimatlara başlayacağız. Bu sene ligde kalırız inşallah. Herkes büyük bir emek verdi bu sezon. Ligde kalmak bu sene şampiyon olmuşçasına büyük bir başarı bizim için. Önümüzdeki sezonda hedefime odaklanacağız.

BAHANE ÜRETMEYECEĞİZ

Rakiplerimizle olan maçları teknik ekibimiz ful çekiyor. O maçlarda neler yaşandığını net bir şekilde görebiliyoruz. Ligin ikinci yarısına baktığımız ligin en iyilerinden birisiyiz. Biz ne olursa olsun hiçbir bahane üretmeden masa başında o bunu yapmış bu bunu yapmışa bakmayacağız. Bahane üretmeden ligde kalacağız. Ben teknik ekibe, futbolcularımıza güveniyoruz. Ligin sonunda ligde kalacağız. Biz ne olursa olsun biz önümüze çıkan takımları yeneceğiz.

KAZANMALIYDIK

Biz U-19’un yaptığı maçı avukatlarımız hemen devreye girdiler. Tahkim kurulan itiraz olmuyormuş. Tahkim kararı Cuma günü açıklıyor. Bu tahkim kurulu kararı Eskişehirspor’a verilmez ve Bodrumspor’a verilir. Biz Bodrum maçına çıkarken ne olursa olsun kazanmalıydık.

HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ

Eskişehirspor'da Olağanüstü Genel Kurul yapılacak Eskişehirspor'da Olağanüstü Genel Kurul yapılacak

Biz TFF’den gereken yetkililerle konuştuk. Tahkime de itiraz olmuyor. Ben federasyon başkanı ile de birebir görüşüyorum. İstişare yapıyoruz. Destek istediğimizde bize destek veriyorlar. Eskişehirspor haklarını ben ve yönetim kurulu adına kimseye yedirmeyiz. TFF ile bağlantılarımız var. Eskişehirspor haklarını ne masada nede sahada yediririz. Yomra maçının saat değişikliğinin TFF ile alakası yok. İl güvenlik kurulu tarafından alınan karar değiştirilemiyor.

MEMNUN OLURUZ

Taraftarlarımıza Cumartesi maçımız 15.00’da. Taraftarımız her zaman bizim yanımızda ama her zamankinden bir tık daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Artık final haftalarına giriyoruz. Tüm şehir olarak biraz daha katkı verirsek tribünleri doldurursak çok daha memnun oluruz.

ANADOLU’NUN YANINDAYIZ

Anadolu Üniversitesi’ne başarılar diliyorum. Galip başkan benim yakın arkadaşım ve Anadolu Üniversitesi’ni bu karşılaşmada yalnız bırakmayarak destek olacağız ve maçı izleyeceğiz. İnşallah seneye Anadolu Üniversitesi ile aynı ligde mücadele ederiz” dedi.