ZOR ANLAR YAŞADIK

Şampiyonluk mücadelesi veren Eskişehirspor Başkent’ten istediği sonuçla çıkamadı ve 2 puan kaybetti. Altın değerinden 1 puan alan Eskişehirspor rakibi Polatlı ekibini ise zirveye ortak etti. Deplasmandaki maça Turgut Kirveli, Kaan Aşnaz, Beytullah Çamurlu, Erdin Uzer, Hayrettin Cengiz, Yusuf Sunbat, Serdar Sudun, Fatih Çakır, Ahmet Sezer, Sergen Şakirler ve Hakan Aydemir ilk 11’i ile çıkan Şimşekler rakibi karşısında 90 dakika boyunca çok zor anlar yaşadı.

DAHA FAZLA DAYANAMADI

Eskişehirspor Sincan Belediye deplasmanında oynadığı kötü oyunla kalesinde rakibin bir çok pozisyonuna maruz kaldı. Sincan ekibinin üst üste 5 pozisyonuna direnen Şimşekler 31. Dakikada Canberk’in gölüne engel olamadı. Şimşekler nadir yakaladığı atakta 45+3’de ise Hakan Aydemir’in golü ile durumu 1-1 yaptı. Soyunma odasına eşitlikle girdi.

İSTEDİĞİMİZİ ALAMADIK

Eskişehirspor maçın ikinci yarısında da beklentileri karşılayamadı. Kırmızı Siyahlılar rakibi karşısında tutuk kalırken, kaleci Turgut ise kalesinde devleşerek takımını ayakta tutan isim oldu. Kurtardığı net gol pozisyonları ile takıma hayat veren Turgut’un bu başarısına Kırmızı Siyahlı futbolcular karşılık veremedi. Eskişehirspor sahadan 1 puanla ayrılırken, kaybettiği 2 puanla rakibi Polatlı Belediye takımını zirveye ortak etti.