5Ekim 2017 Perşembe günü saat 21.41 de 12 derece Koç burcundaki Ay ve Terazi burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

 

Hayatımızdaki karşıtlıkları yada kutuplaşmaları vurgulayan Dolunaylar, egomuza karşılık gelen ihtiyaç duyduğumuz şeyleri içerir. Güneş eril enerji ve ego ihtiyaçlarını temsil eder, dişil enerji olan Ay ise duygusal ihtiyaçları temsil eder.

Dolunay etkisi iki hafta sürer ve bir önceki Yeniayla alakalı olan yeni başlangıçların, atılan tohumların ürününü toplamaya başladığımız hasat zamanlarını temsil eder.

 

Koç-Terazi aksı, ben ve biz kimlik ekseni olarak tanımladığımız Zodyak’ın ilk eksenidir. Koç’un artan enerjisiyle başlattığı eylemleri, Terazi herhangi bir çatışmadan kaçınan ilkesiyle tamamlamaya çalışır.

 

Dolunay horoskopunda Merkür’ün Güneş’e yakın derecede olduğunu görmekteyiz.

Ay’ı ağırlayan Koç burcunun yönetici gezegeni Mars ise, Güneşi ağırlayan Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs ile partil kavuşum vermekte.

Koç burcunda Ay olumlu özellikler taşıyan Alderamin sabit yıldızıyla, Terazi burcundaki Güneş ise olumsuz etkilere sahip Algorab sabit yıldızıyla kavuşmakta.

Sevgi, cazibe, orijinallik, dostluk ve güzellik değerlerine dayalı olan Dolunay

—kişisel popülerliğinizi artırıyor.

—Romantizm ve sosyalleşme fırsatları gelişebilir.

— iş arayışınıza olumlu sonuç alabilirsiniz veya kariyerinizle ilgili önemli gelişmeler gerçekleşebilir.

—yeni bir aşka başlayabilir, uzun vadeli evlilik yada ortaklıklar kurabilirsiniz.

—faydasız nesneler üzerinde harcamalarınız artabilir.

—sanatınızı ve yaratıcılığınızı etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, Burcunuzda meydana gelen Dolunay ile bağımsız olma, heyecanınızı artırma ve yeni deneyimler yaşama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kişisel hedeflerinize ulaşma isteğiniz sizi yenilikçi çözümler yaratmaya zorlayabilir. Orijinliğe dayanmayan ilişkileri bitirebilir, Fiziksel görünümünüzde yapacağınız değişiklikler ile kendinizi şımartabilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, Geri planda kalmak, vizyon, rüya ve yeni fikirler geliştirmek isteyebileceğiniz bir Dolunay. İtibarınızı ve güveninizi sarsan olay ve kavramların merkezine inerek ihtiyacınız olan kalıcı çözümü bulabilirsiniz. Size ekstra enerji verecek yürüyüş, düzenli bir eksersiz,

Meditasyon ve yoga gibi çalışmalar yapabilir veya ibadete odaklanabilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, kendinizi daha farklı ve pozitif hissedeceksiniz. Ekip çalışmaları ve mesleki durumunuzu geliştirme becerinizle ön plana çıkabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki insanlar iyi yada kötü niyetlerini bu dönem su yüzüne çıkarabilirler, dönüşü olmayan ani tepkilerden uzak durun. Heyecan ve ilham verici yeni bir ortaklığa adım atabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler iş, kariyer ve sosyal alanlarda yüksek performans sergileyebileceğiniz Dolunay

Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkabilir ve çalıştığınız yerden ayrılma kararı alabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurarak gelecek hedeflerinize yön verebilirsiniz. Aile ve özel hayatınızla ilgili hızlı açılımlar  yaşayabilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, yaşamınızda farklı alanlarda yenilik ve değişime ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu karmaşık dünyanın etik, inanç ve adalet ilkelerini yeni bir bakış açısıyla sorgulayabilirsiniz. Yurt dışı, eğitim ve hukuksal işlerinizde yetkili kişilerin sizi tuzağa düşürücü sorularına karşı dikkatli olmalısınız. Hep yazmak istediğiniz kitaba başlama kararı alabilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, burcunuzda kavuşum halindeki Mars ve Venüs gerek ilişkileriniz gerekse finansal durumunuza yönelik yeni fırsatlar ortaya çıkarabilir. Miras yoluyla elde edeceğiniz parayı İhtiyacınız olan borcunuza yada emeklilik fonu yatırımına yönlendirebilirsiniz. Zevk ve eğlence harcamalarınızda bütçenize sadık kalmalısınız.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, Karşıt burcunuzda doğan Dolunay, daha mutlu olmak ve Enerjinizi yeniden tazelemek için gerekli adımları atmanız gerektiğini işaret etmekte. Eşiniz yada hayatı birlikte paylaştığınız kişiyle monotonlaşmış yaşamınıza son verebilir daha romantik, tutkulu paylaşımlar içinde olabilirsiniz. Yeni bir anlaşma veya iş birliği kurabilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, İş ve yaşam dengesi sağlamak için uzun vadeli tedbirler almak ve uygulamak zorunda kalabilirsiniz. Gerçekçi olmayan beklentileriniz yaşam dengenizi bozabilir.  Hızınızı toplamaya çalışarak merkezinize ulaşabilirisiniz. Sağlığınız için diyet, spor, egzersiz gibi konulara yaşamınızda yer açabilir gereksiz tüketimlerinizi azaltabilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, bilinmeyeni keşfetmek, heyecanı yakalamak, romantizm hayatınızı dönüştürebileceğiniz bir Dolunay. Romantizm ve aşk hayatınızda ileriye yönelik düşüncelerle kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Hayatınızda gerçekten neyin ve kimin önemli olduğunu keşfedebilir, yeni fırsatlar yaratmak için yeni beceriler öğrenmeye karar verebilirsiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, hayatınızdaki bazı şeylerin şekillenebileceği bir Dolunay. Evinizi taşıma, değiştirme alma-satma, kiralama gibi işlerle meşgul olabilirsiniz. Aileniz ile ters düşen bazı kararlarınızda ortak bir zemin oluşturmaya çalışmalı, kendinizi güvende hissettiğiniz sevdiklerinize olan sevginizi de göstermeye çalışmalısınız sevgili Oğlaklar.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, arzularınız ve enerjiniz artıyor. Risk almak, engelleri aşmak ve renkli deneyimler yaşamak isteyebilir, size zevk veren şeylere daha fazla zaman ayırmaya karar verebilirsiniz. iş yaşamınızdaki sınırlamaları bilginiz ve tecrübelerinizle baş edebilirsiniz. Özel meselelerinizde farklı sonuçlar elde etmek için farklı bir eylem başlatabilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, maddi manevi değişimle yaratan bir Dolunay. Almış olduğunuz bir takım kararları hayata geçirebilirsiniz. Sevdiklerinize parasal destek sağlayabilir yada size lazımlı olan desteği bulabilirsiniz.  İhtiyaçlarınızdan fazla harcamalarınız dikkat çekici boyutlara ulaşabilir ve bütçenize giren-çıkan paranın kontrolünü sağlamaya çalışabilirsiniz.