Büyükşehir Belediyesi’nin Cuma akşamları sanatseverleri klasik müzikle bir araya getirdiği konserlerinde bu haftaki konuk Golden HornBrass oldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Cuma akşamları sanatseverleri klasik müzikle bir araya getirdiği Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlediği konserler bu hafta Golden HornBrass’ı ağırladı.

Türkiye’nin ilk ve uzun soluklu bakır nefesli beşlisi grubu olan Golden HornBrass klasik caz ile türküleri birleştirdiği repertuvarı ile Eskişehirliler ile buluştu. Geçtiğimiz hafta “Sihirli Flüt” ile sezon açılışını yapan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Konserleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Saray’ında sahne alan Golden HornBrass grubu, Zeytinyağlı Yiyemem Aman, Çay Elinden Öteye gibi Anadolu türkülerini kendi üsluplarında yorumladı. Trompet sanatçıları Julian ve Renato Lupu, korno sanatçısı Begüm Gökmen, trombon sanatçısı Emre Berbergil ile tuba sanatçısı Sinan Şirin’den oluşan Golden HornBrass, Anadolu ezgileri ile batı müziğini sentezleyen tarzlarıyla Eskişehirlilerden büyük beğeni topladı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in kuliste buluştuğu sanatçıları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Arslan sahnede tebrik ederek, plaketlerini takdim etti.

"Ödenmeyecek ödemiyoruz" seyirciyle buluştu "Ödenmeyecek ödemiyoruz" seyirciyle buluştu

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 15 Ekim Cuma Günü saat 20.00’de Nil Venditti’nin yönetiminde solist Gökhan Aybulus’u ağırlayacak. Beethoven’in 250. Doğum Yılı Konseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Saray’ında gerçekleştirilecek. Konserlerde aşı ve PCR testi kurallarının uygulanacağını hatırlatan yetkililer, gişelerden ve www.biletinial.com üzerinden biletlerin alınabileceğini belirttiler.