Amjed Mohsin M.’nin, 8 aydır haber alınamayan Iraklı Sally Ali Challab Al-Abood’u öldürüp parçalara bölerek çöp kutusuna attığı iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

Amjed Mohsin M.’nin, 8 aydır haber alınamayan Iraklı Sally Ali Challab Al-Abood’u öldürüp parçalara bölerek çöp kutusuna attığı iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

Duruşma öncesinde Sally’nin ailesi ve kadın dernekleri temsilcileri adliye önünde toplandı. Sally’nin annesi Leyla Naim Al-Abbood, adliye kapısı önünde gözyaşlarını tutamadı. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Amjed Mohsin M. ile tutuksuz yargılanan kardeşi Asaad Mohsin M., tutuksuz sanıklar Ammeer Muttashar M., Sarhan Shihab A., mahkeme salonunda hazır bulundu. Duruşmaya, öldürüldüğü düşünülen Sally Ali Challab Al-Abood’’un yakınları ile taraf avukatları katıldı. Tutuksuz sanık Hasan Ali A. ise duruşmaya katılmadı.

‘ÖLDÜRDÜĞÜM DORĞU DEĞİL, O YAŞIYOR’

Liseli öğrenciler projelerini geliştirerek şampiyonluğu elde etti (VİDEO HABER) Liseli öğrenciler projelerini geliştirerek şampiyonluğu elde etti (VİDEO HABER)

Sanık Amjed Mohsin M., duruşma salonuna getirildiği esnada, gözyaşlarına hâkim olamayan Sally’nin annesi Leyla Naim Al-Abbood sanığa, “Kızımı parçalara ayırdın, mezarı bile yok. Onu sen öldürdün” dedi. Üzerine atılı Sally Ali Challab Al-Abood’u öldürme suçlamasını reddeden sanık Amjed Mohsin M. ilk duruşmadaki savunmasında, “2 Eylül’de buluşup evime geldik. Ben 2 aylığına Malezya’ya gidecektim. Bu sebeple evimi topluyordum. Sally de evi toplamaya yardım etti. Daha sonra bana yardım etmek için evde bulunan 8 kilo kemikli kurban etini parçalamaya çalıştı. Evdeki malzemelerle eti parçalayamayınca benden parçalanacak bir şey getirmemi istedi. Ben de evden çıkıp bir dükkâna gittim. Oradan aldığım küçük baltayı eve getirip Sally’e verdim. Sally, baltanın sapının oynadığını ve tehlikeli olduğunu söyledi. Ben de baltayı aldığım dükkâna iade ettim. Yerine de etleri parçalamak için testere aldım. Sally testereyi görünce onunla et kesilemeyeceğini söyledi. Vazgeçip etleri dolaba koyduk. Daha sonra başka bir yemek yapıp yedik. Ardından ben kedi ve köpeklere mama dağıtmak için evden çıktım. Çöp kutularının yanlarına yemek bıraktım. Ben eve döndükten Sally arkadaşıyla buluşacağını söyleyip evden çıktı. Kime buluştuğunu bilmiyorum. Gece telefonla ardım ama kendisine ulaşamadım. Sanık Amjed Mohsin M.’nin tercüman eşliğinde yaptığı savunmasının ardından ara verilen duruşma devam ediyor.