Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ve iş insanları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Hamamyolu esnafı ile buluşan Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesi esnafı ile bir araya geldi. Esnafın derdini dinleyen Başkan Kurt, esnafla ekonomik krizden yerel seçimlere birçok konuda sohbet etti. Emek Mahallesi esnafının taleplerini dinleyen Başkan Kurt, notlar aldı.

Başkan Kurt Emek Mahallesi Esnafı Ile Buluştu (2)

“BİZE GÜÇ KATIN!”

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde Emek Mahallesi esnafından destek isteyen Başkan Kurt, “Bize güç katın. Bize omuz verin. Bu işleri ciddiye alarak,günde her gün bir kişiyi ikna etseniz, Cumhuriyet Partisi Emek Mahallesinde birinci parti olur” dedi. 10 yılda Odunpazarı’nda ve Emek Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Başkan Kurt, “10 yıldır Odunpazarı Belediyesi'ni doğru idare ederek, doğru bir yere getirdik.Şu anda Odunpazarı Belediyesi, borcunu günü gününe ödeyen, alışverişini dürüst yapan, liyakata önem veren bir belediye dedi. Konuşmasında inanç özgürlüğüne de değinen Başkan Kurt, “İnanç konusunda bizim gösteri yaptığımızı hiç kimse görmemiştir. Kameraları alıp sadaka vermek, kameralara kaydettirip camiye gitmek, bu işler doğru işler değil. Biz inanarak yaşıyoruz, inandığımız gibi de uyguluyoruz. Dürüstlük ve namus, insanın içinde olması gereken bir erdemdir. Ama ne yazık ki bu ülkede bazı insanları methetmek için çok dürüst diyorlar. Herkes dürüst. Herkes dürüst olmak zorundadır. Hiç kimse hırsızlık yapmamalı. Yani bizim kitabımız bunları emrediyor. Çalma, harama el uzatma, hırsızlık yapma, faiz alma diyor. Ama ne yazık ki bunların hepsini yapıyor adam, gösterişle bir camiye gidiyor, işi bitiriyor. Bu böyle olmaz. Biz farklı çalışıyoruz. Üretim ve üretime dayalı bir belediyecilik yapıyoruz” diye konuştu. Fen işleri, park ve bahçeler ile temizlik işlerinde aracıları ortadan kaldırdıklarını dile getiren Başkan Kurt, müteahhitti ortadan kaldırdıkları için kârın belediye kasasında kaldığını vurguladı.

Başkan Kurt Emek Mahallesi Esnafı Ile Buluştu (6)

“DEVLETİN EKSİK BIRAKTIKLARINI TAMAMLADIK”

“O kasada kalan parayla da işte biz halk merkezleri, kreşler, sosyal tesisler yapıyoruz ve insanlara oralarda hizmet ediyoruz. Dışarıdaiçtiğiniz bir bardak çay 22 buçuk lira. Odunpazarı Belediyesi'nin sosyal tesislerinde, kafelerinde çay üç lira. Dışarıda 1 bardak çay içtiğiniz paraya bizde yedi bardak çay içiyorsunuz. Zarar etmiyoruz, ama kâr amacı da gütmüyoruz. Sosyal belediyecilikle bu işleri gerçekleştiriyoruz. Bizim kreşlerimizde kreş ücreti piyasanın üçte biri.Yaşlı Bakım Merkezimizde bakım ücreti, piyasanın dörtte biri. Bunların tamamını o artırdığımız, tasarruf ettiğimiz kaynaklarla gerçekleştiriyoruz. Ve düzgün bir belediyecilik yapıyoruz.Ben görevi devraldığım zaman belediyenin bütçesinin üçte ikisi kadar borcu vardı. Şimdi belediyenin bütçesinin yüzde onu kadar borcu var” diyen Başkan Kurt, toplumun huzuru, gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti. Devletin eksik bıraktıklarını tamamladıklarını kaydeden Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “AKP hükümeti yirmi iki yılda Eskişehir'e 4 tane kreş yaptı. Devlet, Eskişehir’e 4 tane kreş yapmış. Biz 8’i tam zamanlı 16 kreş yaptık, 2 kreşimizin inşaatı devam ediyor. Bitince kreş sayımız 18’e çıkacak. Ve bunları borçlanmadan yaptık, kredi kullanmadan yaptık. Kasasında parası olan, kasasında işçinin, memurun maaşı sürekli garanti olan, belki de tek belediye biziz. İddiayla söylüyorum.Türkiye'deki belediyelerin hali belli,ama Odunpazarı Belediyesi'nde böyle bir sorun yok. Çünkü biz bu işi doğru yapıyoruz.” Başkan Kurt’a mahallelerinde ve Odunpazarı’nda gerçekleştirdiği çalışmalar için teşekkür eden Emek Mahallesi esnafı, Başkan Kurt’a çalışmalarında başarılar diledi.