Kaza, Gültepe Mahallesi Zümrüt Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Filiz Bayrakçı Karel (47), idaresindeki otomobil, Zümrüt Bulvarı üzerinde Seyitgazi İlçesi yönünde ilerlerken henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kendi şedidinden karşı şeride geçti. Karşı şeritte ilerlemekte olan M.K. (38) idaresindeki su yüklü kamyon, kontrolden çıkan otomobilin sağ tarafından çarptı. Çarpmanın etkisiyle araçta ağır hasar oluştu.

Anne Kız

Filiz Bayrakçı Karel ve otomobilde yolcu olarak bulunan kızı Yağmur Karel (16) kazada ağır, kamyon sürücüsü olan M.K.’nın ise hafif yaralandığı öğrenildi. Ağır yaralan Yağmur Karel (16) ve sürücü Filiz Bayrakçı Karel, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne (ESOGÜ), kamyon şoförü ise Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Eskişehir Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Bayrakçı Karel ve araçta yolcu olarak bulunan kızı 16 yaşındaki Yağmur Karel, kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

REKTÖR ÖZCAN BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ

Kazanın ardından bir baş sağlığı mesajı yayınlayan ESTÜ Rektörü Adnan Özcan, ‘‘Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Filiz Bayrakçı Karel ve değerli hocamızın kızı Yağmur Karel’in geçirmiş oldukları elim bir trafik kazası sonucunda vefat etmiş olduklarını derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayım. Merhum Öğretim Üyemiz ve kızına Allah’tan rahmet, üniversitemiz camiasına, kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Hepimizin başı sağ olsun’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Milli İrade