Abdulmuttalib Bekmurat

(Ufuk Azbay) Şu anda ev alma hayali bile kurmadığını belirten Abdulmuttalib Bekmurat, ev almanın ekonomik koşullardan dolayı çok zor olduğunu aktardı. Bekmurat “ Kiracı olduğum halde zor geçiniyoruz. Ev almak bizim için büyük düşünce, bizim çok zor bir ihtimal. Diyebilirim ki ev almak bizim için hayaldir” dedi.

Mustafa Kaleli

Bir kiracının şu anda ev alamayacağını söyleyen Mustafa Kaleli, “Kiracı şu anda mümkün değil ev alamaz. Karnını bile zor doyurur. 4 bin lira kira ödemekte zorlanıyor. 7 bin 500 maaşla nasıl ödeyeceğim. Ben ikinci bir işte çalışıyorum. Kim nereye çağırır ben oraya çalışmaya gidiyorum” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Ağır

Eskiden ev almanın çok daha kolay olduğunu kaydeden Hüseyin Ağır, “Şu anda eskisi kadar kolay değil ama çalışarak ev alınabilir. Hesabını kitabını tutarsan kolay olur. Çalışmak lazım. Yorganı ayağına göre uzatırsan geçinirsin. 65 yaşındayım hala çalışıyorum. Herkes gücüne göre çalışmalı” şeklinde konuştu.

Esra Baysal

Şu anki ekonomik koşullarda ev almanın mümkün olmadığını aktaran Esra Baysal, “Bu şartlarda ev almak gerçekten mümkün değil, şu anda 4 bin 500 lira kira ödüyorum ama ev sahibi yüzde 500 zam yapabilir. Ev sahipleri ciddi zamlar talep ediyorlar. Zam geldiğinde zorlanacağım” diye konuştu.

Bircan Kınalı,

Türkiye’deki şu anki ekonomik şartlardan dolayı ev almadıklarını ifade eden Bircan Kınalı, “Ev sahibimiz kiraya yüksek miktarda zam yaptı. Kendi evimizi almak istedik ama kredileri açamadılar. Ev sahibi olmayı çok isterim ama şu anda ev sahibi olmak çok zorlaştı. Geçinmek bile mucize” dedi.

Emine Selver

Türkiye’de bir kiracının ev sahibi olmasının çok zor olduğunu söyleyen Emine Selver, “10 bin lira kira ödüyorum. Asgari ücret 17 bin zorlanıyorum. Ev almak mümkün değil bence bu fiyatları insanlar bu hale getirdi. Fiyatlar köpürtülüyor, durum devlet değil insanlarla, emlakçılarla da alakalı” diye konuştu.