GEVŞEMEMEK LAZIM

Eskişehirspor Teknik Direktörü Levent Kartop sezonun ikinci yarısını, Antalya kampını ve kadro yapılanması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kartop yaptığı açıklamada “İlk yarıyı lider kapatmanın avantajı var. Lig uzun bir maraton 13 maçımız var. Gevşememek lazım. Futbolda gevşeyince işler terse dönüyor. Oyunculara bunu anlatıyorum. Güzel bir çalışma ortamımız var. Oyuncularımın isteği arzusu bizi heyecanlandırıyor. Kampımızda çok verimli bir şekilde ilerliyor.

1-2 NOKTA TRANSFER YAPACAĞIZ

İçerdeki futbolcuların ödeme planları var. Yönetim bunu halletmeye çalışıyor. Mevcut kadroda bulunan oyuncularımızın ödemeleri gerçekleştikten sonra 1-2 nokta transfer yapacağız. Takıma takviyelerimiz olacak. Yönetimimizde bu konu için çalışmalarını sürdürüyor.

KALBİ BİZİMLE OLMAYANLARLA İŞİMİZ YOK

Kadromuzda ki Doğukan Bülbül burada fazla süre bulamadığı için daha fazla süre bulmak adına ve başka yerde oynamak için ayrılmak istedi. Bizde kendisine saygı duyduk. İsmail Palta’ya geldiğimizde 2 maçta şans tanıdık. Alınan skorlarda da etkisi var. Ancak bizimle kalmak istemeyen oyuncularla işimiz yok. Kalbi bizimle olmayan, bu büyük camia için atmayan kalplerle biz yol yürümeyiz.

GENÇLERİ GÖRECEĞİZ

Bölgesel Amatör Ligde genç oynatma zorunluluğumuz var. Bu yüzden geldiğimiz 2 haftalık süreçte genç oyuncuları fazla görme şansım olmadı. Bu yüzden Antalyaspor U-19 takımı ile hazırlık maçı aldık. Genç futbolcuları bu karşılaşmada ve kamp boyunca daha iyi analiz edeceğiz.

BİZE FAYDA SAĞLAMALILAR

Onlarında bizlere katkı sağlaması gerekiyor. Bize faydalı olmak zorundalar. Ankara TKİ karşılaşmasında bunu yaşadık. Çift santrafora döndüm. 3’lü savunma ile mücadele ettik. Burada da Hasan Alp Altınoluk’a şans verdik. Oda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptı ve faydalandık. Bizim gençlere ihtiyacımız var.

BÜYÜK BİR CAMİADAYIZ

Bizler o kadar çok şanslıyız ki. Çok büyük bir camianın gurur verici bir takımın neferleriyiz. Eskişehirspor gibi büyük bir camianın teknik ekip olarak ve futbolcu kardeşlerimiz olarak çalışanlarıyız. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Bizler her şeyin farkındayız. Oyuncularımda ne kadar önemli bir camiada olduklarının farkındalar.

AYAĞA KALKMA ZAMANI

Şehirdeki özellikle Eskişehirsporluyum diyen büyüklerimizin biraz daha yönetimin yanında olması lazım. Zor dönemden geçiliyor. Eskişehirspor’un buradan bir an önce kurtulması lazım. 13 final maçımız var. Taraftarımız her zaman yanımızda. Lütfen ayağa kalkma zamanı. Bizler sahada mücadele edeceğiz. Bu takıma önemli 1-2 takviye yapınca çok farklı bir Eskişehirspor olacak. Şehrin büyükleri de bu takıma sahip çıksınlar” dedi.