Eskişehirspor’da deplasman kabusu da sona erdi. Kırmızı Şimşekler en son 5 Eylül 2021’de Karacabey deplasmanında aldığı galibiyetin ardından 414 gündür deplasmanda kazanamıyordu. Şimşekler Kelkit deplasmanında aldığı bu galibiyetle kabusu sona erdirdi.

GEÇEN SEZON

Taraftarlar maçı bekliyor Taraftarlar maçı bekliyor

Geçtiğimiz sezon 2.Lige Karacabey deplasmanı ile başlayan Eskişehirspor, burada Onur Arı’nın kaydettiği gollerle rakibini 2-1 mağlup etmişti. 5 Eylül 2021 tarihinde oynanan maçta alınan 3 puanın ardından Eskişehirspor bir daha deplasmanda maç kazanamamıştı.

SADECE 1 BERABERLİK

Eskişehirspor daha sonra çıktığı 16 deplasman maçından sadece 1 puan alabildi. Es Es Kırklareli, Amed, Tarsus, Zonguldak Kömür, 1922 Konya, Tarsus, Akhisar, Uşak, Şanlıurfa, Pazarspor, Bucaspor, Erzincan, Isparta, Pendik, Kırşehir takımlarına mağlup olurken, sadece Nazillispor ile berabere kaldı. Es-Es geçen sezon 17 deplasman maçında 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 15 yenilgi aldı.

YİNE KÖTÜ BAŞLADIK

2.Lige veda ederek bu sezon 3.Ligde yer alan Eskişehirspor, 2022-2023 sezonuna da kötü başlangıç yaptı. Deplasman fobisi devam eden Eskişehirspor, Derince’ye 3-2 yenilirken, Şile ile 1-1 kalıp, Karaköprü ekibine de 3-0 mağlup olmuştu. Şimşekler ligin 8.haftasında bu büyüyü bozarak Kelkit’i deplasmanda 2-1 mağlup etti ve 414 gün sonra bir deplasman maçından 3 puanla ayrıldı.