İlçe başkanlığı için Tamer Özdemir ve Nusret Kabasakal yarıştı. Divan Başkanlığını İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş’un yaptığı Genel Kurul’a İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti Milletvekilli Arslan Kabuçoğlu ve çok sayıda partili katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre siyasi konuşmalarla devam etti. konuşmaların ardından delege üyeleri sandık başına gitti. Yapılan seçimde delege oylarının çoğunluğunu alan Nusret Kabasakal İYİ Parti Yeni Tepebaşı İlçe Başkanı oldu. İYİ Parti olarak kentte ilçe kongrelerinin sonuncusunu gerçekleştirdiklerini ifade eden Tepebaşı Yeni  İlçe Başkanı Nusret Kabasakal, “Tüm hazırlıklarımızı bitirdik. Şehrimize ve partimize hayırlı olsun. İki adaylı bir seçim var. Parti içindeki rekabet partiye ivme kazandırır. Tabana daha çok yayılmamızı sağlar. Bu bakımdan da iki aday iyi olmuştur. Tek adaylı seçimlerde heyecan olmuyor. Bunda heyecan olacak. Kim tabana kendini ifade edebilirse kazanacak.  Önce içimizde bulunan kırgınları, küskünleri bir araya getireceğiz. Herkesin katılmasını sağlayarak demokrasiyi tabana yayacağız. Böylelikle girdiğimiz mahallerde, köylerde daha çok oy getireceğimizi düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içinde oy sayımızı arttıracağız” diye konuştu.

iyi-parti-4-1

TEK ADAY OLMASI BEKLENİYOR

İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil gerçekleştiren kongreyi değerlendirdi. Kongre sürecini ilçeler bazında bitirdiklerini ifade eden Edizgil, “Tepebaşı ilçemizin kongresinin Eskişehir’e ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İki adaylı bir kongre olacak. Bu, demokrasi açısından bir şenliktir diye düşünüyorum. Burada kazanan, kaybeden yok. Hangi adayımız kazanırsa kazansın, kazanan İYİ Parti olacak diye düşünüyorum.

iyi-parti-3-1

15 Ocak’taki il kongremiz de iki adaylı geçecek. Bunlar demokrasi şenliği, bizim büyümemizin bir göstergesi Çok daha iyi olacak” sözlerini kaydetti. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Delege oylarının 210’unu alan Nusret Kabasakal, Tepebaşı yeni İlçe Başkanı oldu. Diğer aday Tamer Özdemir ise 204 oyda kaldı.  İl Başkanlığı seçimleri öncesinde mevcut Başkan Emine Edizgil, Odunpazarı’ndan sonra Tepebaşı’nda da desteklediği adayın kazanması ile büyük bir başarı sağlayarak elini güçlendirdi. Bu seçim sonuçlarından sonra Edizgil’in il kongresine tek aday olarak katılması bekleniyor.

iyi-parti-2-3

Yapılan seçim sonucunda  İYİ Parti Tepebaşı İlçe Teşkilatının yeni yönetimi Şu isimlerden oluştu; “Yunus Aygüzer, Ayten Dursun, Şevket Sarıoğlu, Muhammer Ayvaz, İrem Nur Çiftçi, İlyas Yiğit, Semra Kara, Emine Uçak, Nadir Erdağ, Levent Bayraktar, Ayla Ünlüer, Yasin Çetin, Ayla Özer, Selçuk Filedar, Erol Çankaya, Ali Okyay Azime Afyon, Selehattin Yıldızlar, İsmail Güler, Mehmet Erdönmez, Ercan Şen, Barış Uz, Cem Oral, Uhde Orak, İrfan Yarıktaş, Görkem Yıldırım, Serkan Er, Orhan Gökçe, Mehmet Özen, Nefize Metin, Kadri Pazı, Ali Aslantalay”
(Ufuk Azbay)