Görkem Yıldırım, yaptığı açıklamada aday belirleme sürecinde tutunulan tavrın partiye olan inanç ve güveni sarstığını belirterek, artık İYİ Parti’de siyaset yapacak bir ortamın kalmadığını söyledi. Yıldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kandan alan bir Türk Genci olarak gayem, her zaman vatanım ve Yüce Türk Milletinin üstün menfaati olmuştur. Hayatım boyunca bu ilkeler ışığında yol yürümekten büyük onur ve şeref duydum. Yüce Türk milletine hizmet şuur ve biliciyle 2021 yılında yolum İyi Parti ile kesişti. Hiçbir görev, makam ayırt etmeksizin çalışmalarımı büyük bir özveri ile sürdürdüm ve neticeten Sn. Meral Akşener'in kararıyla 03.10.2023 Tarihinde Tepebaşı İlçe Başkanı olarak görevlendirildim.

Ancak gelinen noktada gördüm ki İyi Parti iktidar olmak hedefi bir kenara dursun, nitelikli muhalefet üretemez bir tavra bürünmüştür. Zira İyi Parti artık kadrolarını liyakat üzerine değil, özel uçaklarda partiler verenlerle iyi geçinenlerin kadrolaştığı sözüm ona ikili ilişkileri iyi olanların öne sürüldüğü bir hal almış ve neticeten Yüce Türk Milletine hizmet etmekten bir hayli uzaklaşmıştır” dedi.

İYİ Parti 1-1

Adaylık belirleme sürecinde, kapalı kapılar arkasında dönen kirli pazarlıkların sonucunda, partiye güven ve inancın kaybedildiğini ileri süren Yıldırım,  “Rasyonellikten uzaklaşmış, ikili ilişkilerden medet umarak ihtimaller peşinde gezen, partiyi taban yerine adam adamcılığı kültürünü zoraki benimseten, manipülasyon yapan, fikir değil slogan esaslı bir hal almıştır. İyi Parti; emek vermiş, sırtında yükseldiği evlatlarını en ufak bir fikir ayrılığında silen, ötekileştiren ve eleştiri kabul etmez bir yapıya bürünmüş, kendisi gibi düşünmeyeni dışlayan bir yapı haline gelmiştir. Bu yapı şehir ve ülkemizde gördüğümüz üzere yaprak dökümünü başlatmıştır. Aile şirketi haline gelen ve neticeten Yüce Türk Milletine hizmet hedefinden sapan, hizip ve gıybet siyasetini benimsemiş, çıkar ve menfaat batağına saplanmış, İyi Parti’den istifa etme zarureti tarafımca hasıl olmuştur” şeklinde ifade etti.

Görkem Yıldırım, tüm Yönetim Kurulu üyeleriyle istifa ettiklerini duyurulurken, parti tarafından verilen bilgide henüz Tepebaşı yönetim Kurulu üyelerinden istifa bildirilmediği ifade edildi.