Hatipoğlu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile ilgili açıklamaları sonrasında verilen bir yemekte, İYİ Partililerin Büyükerşen’e destek verdiği yolundaki açıklama İYİ Parti teşkilatlarında tepkiyle karşılandı.

İl Başkanı Emine Edizgil, yaptığı açıklamada yemeğe katılanların çoğunluğunun partili olmadığını, parti üyesi olan birkaç kişinin görüşlerinin ise teşkilatı bağlamadığını belirtmişti.

Büyükerşen’in panikleyerek yaptığı hatalar ve süreçte yaşanan siyasi gelişmeler, seçim sonrası rehavet içine giren İYİ Parti teşkilatlarını Milletvekili Nebi Hatipoğlu ve İl Başkanı Emine Edizgil çevresinde konsolide etti.

Ayrıca, İYİ parti kurmaylarının da Nebi Hatipoğlu’na paralel olarak CHP ile ittifak yapmak istememeleri, sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den gelen seçim ittifakı teklifi heyecan yarattı.

Son olarak İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ile il ve ilçe teşkilatlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda ortaya konulan kararlılık İYİ Parti’nin yerel seçimlere hazır olduğunu da gösterdi.

YÖNTER’İN AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter de hafta sonunda Eskişehir’de yaptığı konuşmada Hatipoğlu’nun ittifak çağrısına destek verdi.

Yönter konuşmasında, “Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu bir açıklama yaptı değil mi? Bu açıklama akamete uğramasın, yarım kalmasın ve arkası gelsin. Nebi Bey o ilk açıklamayı yaptı. Nebi Bey bu tutum ve duruşunda devam etmeli. Partisini ve yöneticilerini ikna etmeli” dedi.