Mevcut İl Başkanı Emine Edizgil ile Hüseyin Arabacı’nın il başkan adayı olarak yarıştığı il kongresine ilgi oldukça yoğundu.

İl Başkanı Emine Edizgil’in yaptığı kısa açılış konuşmasından sonra 600 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongrenin Divan Başkanlığına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat oy birliğiyle seçilirken, Divana Mustafa Tolga Öztürk, Mecit Hazır, Özlem Ayrancı, Fikret Akın ve Çağdaş Çelik seçildi.

Genel Başkan Meral Akşener’in mesajının okunduğu kongrede İl Faaliyet ve mali raporu okunarak yapılan oylamada oy birliğiyle kabul edildi.

İl Başkan Adayları Şenol Sonat ile birlikte

Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, yaptığı konuşmada, “ Eskişehirli kardeşlerimizin coşkusuyla kongremizi gerçekleştiriyoruz. İyilik güneşi herkesi ısıtacak ve ışıtacaktır. Türk milleti huzur, güven ve adalet istiyor. Çözülemeyen dertlere çözüm için geliyoruz. Tek adam yönetiminden kurtulmak için geliyoruz. Bu kongre sonucu ne olursa olsun, bu salondan kol kola çıkılacak, kazanan iyiler olacak, kazanan ülkemiz olacak” dedi.

Emine Edizgil

İl Başkan Adayları Emine Edizgil ve Hüseyin Arabacı’nın konuşmalarından sonra oylamaya geçildi.

Hüseyin Arabacı

Oylama saat 17.00’de sona erecek.