SONU GELMEDİ

Bölgesel Amatör Ligde kurduğu kadro ile ligin favorisi olan ve rakiplerine yaptığı transferlerle göz dağı veren Es Es, sezonun ilk yarısını ise lider olarak tamamlamıştı. Ancak ligin ikinci yarısı ise kabusa döndü. Rakipleri ile arasında puan farkı açan Şimşekler yaşadığı düşüşle bu puan farkını eriterek üçüncü sıraya geriledi.

ÇÖKÜŞ BAŞLADI

Sezonun ikinci yarısında Başkent seferlerinde başlayan puan kayıpları diğer maçlara da yansıdı. Alaplı’da 4 farklı mağlubiyet alan Şimşeklerin çöküşü de başladı. Gerede maçı öncesi yaşanan puan kayıpları ile liderliğin yanı sıra ikincilik de gitti. Şimşekler yaşadığı puan kayıpları ile camiada üzüntü yarattı.

SON 2 MAÇ

Sezonun bitimine son 2 hafta kala Eskişehirspor yine zorlu maçlara çıkacak. İlk olarak evinde taraftarı önünde son maçında Çilimli ile oynayacak olan Eskişehirspor, sezonun son karşılaşmasında ise Başkentte Ankara TKİ takımına konuk olacak. Es Es bu maçların ardından sezonu tamamlayacak.

HEDEF LİG İKİNCİLİĞİ

Şampiyonluk yarışına havlu atan ve eline geçen fırsatları da değerlendiremeyen Eskişehirspor kalan 2 maçta 6 puan almak istiyor. 2 zorlu maçı da kazanıp Alaplı ve Ankara TKİ  takımlarının puan ve puanlar kaybetmesi bekleyecek olan siyah-kırmızılı ekip ligi ikinci sırada bitirmek hedefinde.