Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ile birlikte Eskişehir’e gelen depremzedelerle bir araya geldi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden vatandaşlara geçmiş olsun ziyareti yapan Büyükerşen, Süllü ve Çakırözer, sağlık çalışanlarına kolaylık dileyerek hastane yöneticilerinden vatandaşların durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra depremzede yurttaşların konaklama ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan kriz masasını ziyaret eden heyet, Öğretmenevi’nde misafir edilen vatandaşlarla da bir araya geldi. Başkan Büyükerşen, Milletvekilleri Süllü ve Çakırözer, yaşanan acıyı paylaşarak dayanışma duygularını iletti. Vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Büyükerşen, “Eskişehir de sizin eviniz. Her zaman yanınızdayız. Büyük afette canlarımız gitti, yaralılarımız var. Ancak yaralarımızı hep birlikte saracağız. Tekrar geçmiş olsun.” diye konuştu.

jale-nur-süllü-yılmaz-büyükerşen

İstanbul Gedik Üniversitesi 6 Araştırma Görevlisi alıyor İstanbul Gedik Üniversitesi 6 Araştırma Görevlisi alıyor

SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Büyükerşen, Çakırözer ve Süllü, afet bölgesindeki görevini tamamlayarak kente dönen belediye personeliyle bir araya gelerek, bölgedeki son durumu ele alan bir değerlendirme toplantısı yaptı. Yapılan toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından tüm milletvekillerinin deprem bölgesinde görevlendirilmesiyle bölgede yoğun bir çalışma yapan Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan ve Senem Ekinci ile afet bölgesindeki görevini tamamlayarak kente dönen personel katıldı. Afet bölgesindeki son durumun değerlendirildiği toplantıda, acil ihtiyaçlar ve bundan sonraki süreçle ilgili görüş alışverişi yapıldı.