Eskişehirspor’un eski başkanlarından Halil Ünal takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

AMATÖR KONUŞULMAMALI

Es-Es'ten buruk veda Es-Es'ten buruk veda

Ünal yaptığı açıklamada “Tabi ki kulübün şuan ki durumuna bir eski başkan olarak bir Eskişehirspor taraftarı ve sevdalısı olarak üzülmemek elde değil. Arkadaşlarımız yönetim olarak çalışmalarını yapıyor. Kalan 4 maçı kazanırlar ve takım küme düşmez. Düşeceği lig amatör küme. Amatör bu takım için konuşmamalı. Bu takım Avrupa kuplarında UEFA’da Avrupa’nın en ciddi takımlarıyla mücadele edip tur atlayan bir kadroya sahipti. İstanbul’unekipleri karşısında 3 büyük yok 4 büyük yok tek büyük Allah var sloganı ile mücadele eden bir takım vardı.

ES ES’İN YERİ SÜPER LİG

Süper Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptığım dönemde ise iç sahaya kim gelecekse bana korku içerisinde geldiklerini söylüyorlardı. Eskişehirspor’u iç sahada yenen yoktu. Şimdi ogünlerden bugünlere gelindi. Bizden sonra takım çok zorluklar yaşadı. Şimdi kardeşlerimize destek oluyoruz. Onları kırmam. İnşallah düşürmesinler. Bu takımın layık olduğu yer Süper Ligdir. Bu takım Avrupa kupalarında oynamalıdır. Eskişehirspor sevdalısı büyük taraftadır. Amigo Orhan ile başlayan ve halen devam eden tribünlerde şov yapan bir taraftar var. Eskişehirspor layık olduğu yerde olmalıdır.

YAPMAYIN ETMEYİN DEDİK

2013’te Eskişehirspor kongre üyeleri bana oy vermedi. Seçimi kazanan arkadaşlarımızda daha iyi yapacaklarını iddia ettiler. Yüzü eskidi. Bir Halil Ünal mı var. Bizde yapabiliriz diye Eskişehirspor’u yapboza çevirdiler. Eskişehirspor’un istikrara ihtiyacı var. Artık bu kadro şampiyonluğa gidiyor. Yapmayın etmeyin dedik ama kongre üyeleri bizleri tercih etmedi. Rakibimiz kazandı. Kazanan arkadaşlar da takımı bu hale getirdiler. Takımı hem düşürdüler hemde batırdılar. Şimdide herkes uğraşıyor bu işi kurtaralım diye. Ama kurtarmak hepimizin boynunun borcu. Nebi beylede görüştüm. Nebi Başkanla da birlikte hep birlikte bu takımı layık olduğu yerlere getireceğiz” dedi.