İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne gelen Hatipoğlu’nu partililer alkışlayarak karşıladı. Tek tek partililerle tokalaşan Hatipoğlu ardından seçimlerle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Türkiye genelinde istedikleri oyu alamamalarına karşın Eskişehir’de 100 bine yaklaşan bir oy aldıklarına dikkat çeken Hatipoğlu, ‘‘Tabii bu CHP’nin kalesi olan, AKP’nin devamlı 3 vekil çıkardığı bir ilde bana göre çok iyi bir oy. Geçen 2018 seçimlerine göre İYİ Parti, Türkiye’deki oyunu düşürmesine rağmen Eskişehir’de Türkiye ortalamasının yüzde 40 üzerinde bir oy aldık. Herhalde Türkiye ortalaması 11 falan çıkacak İYİ Parti’nin. Biz Eskişehir’de yüzde 15 civarında bir oy aldık. Bu da tabii bizim için sevindirici, gelecek için umut verici. Bizim serüvenimiz daha yeni başlıyor. İnşallah bundan sonra da iyi şekilde ilerleyeceğiz. Tabii bu sonuçlar kesin olmayan sonuçlar. Onun için ben net bir şey söylemek istemiyorum. Yüksek Seçim Kurulu’ndan çıkan açıklamaya göre önümüze bakacağız’’ diye konuştu.

nebi-bey-seçim-sonu-3

‘YSK’NIN KARARINI HERKES KABUL EDECEK’

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili de konuşan Hatipoğlu, ‘‘Türkiye’de 3-4 tane kanalda seçim açıklaması yapılıyor. Ülkemiz için çok üzücü bir şey. Ülkemizin kurumlarına güvenin çok azaldığını gösteriyor. Sonuç olarak ıslak imzalı tutanaklar, partilerin sistemine ve YSK’nın sistemine girdikten sonra zaten net sonuçlar ortaya çıkacaktır. Onun için halkımız endişelenmesin. Hiç bu konu hakkında net bir karara varmasın. Biliyorsunuz Fenerbahçe bir şampiyonluk ilan etmişti stadında. Sonra bir baktılar şampiyon olamamışlar. Onun için ben dahil, ben de burada net bir şey söylemiyorum YSK sonucunu kendi açımdan beklemeyi düşünüyorum. YSK sonuçları açıklanana kadar kimsenin diğer açıklamalara çok itibar etmemesi gerekiyor. Yine sevindirici bir olay ki ülkede seçim sağ salim geçti. Biz de seçim çalışmalarımızı ve seçim gününü kazasız belasız atlattık. Artık Yüksek Seçim Kurulu’nun verdiği kararı herkes kabul edecek ve buna göre hayatına devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

nebi-bey-seçim-sonu-2

‘İYİ PARTİ’YE ÇOK CİDDİ DESTEK OLDUĞUNU GÖSTERİR’

Eskişehir’de seçime katılımın yoğun olduğunu ifade eden Hatipoğlu, ‘‘Eskişehir zaten eğitim seviyesi, kültürü yüksek bir şehir. Onun için demokrasinin gereği olan seçimlere yüksek bir katılım oldu Eskişehir’de. Herhalde yüzde 90 civarında. Burada da İYİ Parti olarak biz kendimiz açısından benim beklentim daha yüksekti Eskişehir’de. Biliyorsunuz CHP’nin 3 belediye gücü var Eskişehir’de. Tüm güçlerini kullandı belediye seçimlerde. AK Parti’nin bir iktidar gücü var onlar da iktidarın gücünü kullandı. Sayın Bakanın 1. sırada olması AKP’ye çok güç kattı. İYİ Parti vekilleri hep kendi imkanlarıyla propaganda çalışmalarını yaptı ve 100 bin civarında oy çıkması İYİ Parti için sevindirici bir olay. Özellikle Eskişehir’de İYİ Parti’ye çok ciddi bir destek olduğunu gösteriyor. Bütün illerdeki oy oranının en az yüzde 40 üzerinde bir oy aldı İYİ Parti Eskişehir’de. Bu bizim için çok önemli. Artık top bizde. Artık vatandaşımız teveccüh gösterdi, bizlere oy verdi. Biz de seçim dönemi boyunca Eskişehirli vatandaşlarımızın söylediği sıkıntıları, bu yollar olsun, bu Eskişehirspor meselesi olsun, diğer konular olsun, bunları diğer vekillerle çalışıp, ivedilikle çözmeye çalışacağız. Benim birinci önceliğim seçim döneminde vatandaşların bana söylediği sıkıntıların giderilmesi’’ şeklinde konuştu.