BURADAN ÇIKMAMIZ GEREKİYOR
İmza töreninde konuşan İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu “Konu Eskişehirspor olduğunu siyasetin bir yere bırakılması gerektiğini söyledim. Eskişehirspor’un muhakkak hakkettiği yere gelmesi lazım. Ben İYİ Parti vekili olarak mevcut hükümetinde destek verdiğini biliyorum. Bende başkana ve Fatih’e sordum ne yapabilirim diye. Futbolcu dediler. Bizim hızlı bir şekilde buradan çıkamamamız gerekiyor dediler. Alacağımız 2 futbolcuyu alalım dedim.

LİGİN EN İYİLERİNİ ALDIK
Geçen senenin gol kralı kimse onu alalım dedim. Ercan Kuruçay ile anlaşma yapıldı. İnşallah takımada faydalı olacak. 13 lig şampiyonluğu ve 6 gol krallığı var. Takımımıza abilik yapacağına inanıyoruz. Busene de gol kralı olarak bizi şampiyon yapacak. Kaleci olarak da İhsan Turgut Kirveli ile anlaşma yaptık. Eskişehirspor olunca futbolcular bizi tercih etti. İki futbolcunun masraflarını karşılayacağım. Ligin en iyilerini alalım istedik ve aldık. Bundan sonra önümüz açık.

nebi-bey-eskişehirspor-transfer-2

SİYASİLERİN DESTEĞİ ÖNEMLİ
Başkanlık yaptığım dönemde siyasilerin Eskişehirspor’a destek vermesi bizi rahatlatıyordu. Rahmetli Kemal Unakıtan’ın o dönemdeki şampiyonlukta büyük bir payı vardı. Büyük şirketlerden bize sponsorluk ayarlıyordu. Eski ve yeninin farkı bu. Ben burada kendi cebimden veriyorum. Biz Eskişehirspor’a para bulandan da verenden de Allah razı olsun diyoruz. Kongrede başkandan söz istedim oda o sözü veri. Amatörden çıkacağız yeniden profesyonel liglere gideceğiz. Artık düşeceğimiz dibe kadar düştük. Dipten güç alıp profesyonel liglere geri döneceğiz.

ESKİŞEHİRSPOR A.Ş’Yİ KURACAĞIZ
Kongrede söylediğim projelerle ilgili çalışmalar devam ediyor. Milletvekili arkadaşlarla bir araya geleceğim. Yılmaz hocamla da görüştüm takım şirketleşirse destek olacağını söyledi. İnşallah Eskişehirspor A.Ş.yi kuracağız. A.Ş. olunca gayrı menkulleri koyacağız. Eskişehirspor’un tüm borçlarını kapatarak yeniden süper lige giden yolda ilerleyeceğiz.

TARAFTARA MÜJDE
Ben Eskişehirspor aşığı bir insanım. Bu benim tek başıma yapacağım iş değil. Herkesin destek olması gerekiyor. Hem Eskişehirspor taraftarının ve gönül vermiş taraftarlarının bir durumu var. 6222 yasası var. Bu yasanın iyileştirilmesi konusunda da bir düzenleme olacak.

ETİ OLMALIDIR
Forma sponsorluğu ile ilgili olarak bizim ana sponsorumuz ETİ’dir. Yıldır devam eden bir sponsorluk. Ancak son dönemde sosyal medyada çıkan bazı haberler Firuzhan beyi üzmüş. Kendisi ile görüştüm. Benim için Eskişehirspor’un forma reklamı konusunda göğüs reklamı ETİ’dir. Yönetim gidip kendileri ile görüşecek. Kendilerine yanlış yapmamamız gerekiyor. Sosyal medyada yazılan konular kendilerini üzmüş. ETİ yine destek vermeye devam edecek. Yıllardır buraya destek veren insanları sosyal medyada yargılayıp idam etmeyelim. Firuzhan beyle gidip görüşelim. El birliği ile Eskişehirspor’u profesyonel lige çıkaracağız.

ŞİRKETLEŞME ADINA ADIM ATILACAK
Şirketleşme yolunda yapılacak iş belli. Teknik boyutu var. Şirketleşme her kulübün yaptığı gibi şirketleşmek gerekiyor. Buradaki amaç yapılan işlerde yöneticilerin hiç mi suçu yok. Bizim dediğimiz şu. Yöneticilerin ve yönetim kurullarının da sorumlu olduğu bir şey bu. Senin attığın imzanın bir sorumluluğu bu. Herkesin istediği bir şey. Yetki alındı. Teknik alt yapıyı oluşturup Eskişehirspor camiasının kabul gördüğü şekilde yapılacak. Sağ olsun Yılmaz hocada şirketleşme olursa destek olacak. Firuzhan Kanatlı’da bu şirketin içinde olmak istiyor. Şirketin yönetim kurulu oluşturulup birde spor kulübü olacak.