Usta Haberleri

usta haberleri ve güncel usta gelişmeleri, usta ile ilgili tüm video, usta fotoğrafları ve usta haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


TÜRKİYE

Gaziantep’te yaşayan Kazım Yeşildağ, 45 yıldır sürdürdüğü elektronik eşya tamirciliğinde son zamanlarda yoğunluk yaşadığını söyledi.

TÜRKİYE

Osmaniye'de unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlardan olan topacı gelecek nesillere taşımak isteyen Bekir Altay, 25 yıldır evinin bahçesinde ahşaba şekil...

ESKİŞEHİR

Evde yapmaya başladığı ekmeklerden sonra fırıncılığa yönelen Kadriye Canbaz, şimdilerde hamurunu getiren vatandaşlara yaptığı ekmeklerle dikkat çekiyor.

ESKİŞEHİR

Etli ekmek ustalığı yapan Mustafa İleri, Türk Telekom MTAL bünyesinde girdiği sınavı başarıyla tamamlayarak Usta Öğreticilik Belgesi aldı.

ESKİŞEHİR

Motosiklet ustası Sercan Kızılkaya, “Motosikleti aktif olarak kullanmadan önce ustasına götürüp kontrol ettirmekte fayda var” diyerek sürücüleri uyardı.

ESKİŞEHİR

İlker Negiş, bağlama fiyatları arasındaki farkların kalitesi ve ömrüne göre değiştiğini belirterek, “Ustanın, yaptığı ürüne biçmiş olduğu değer önemlidir” dedi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de yaşayan 75 yaşındaki Lületaşı Ustası Zeynel Kılıç, yeterli miktarda lületaşı bulunmadığı için çırak yetiştiremediklerini belirtti.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de 32 yıllık deri ustası Yılmaz Bozkurt, hakiki deriden yapılan ürünlerin eskisi kadar tercih edilmediğini söyledi.  

ESKİŞEHİR

35 yıllık Motor ustası Mehmet Alp, havaların iyice soğumasıyla birlikte araçların kışlık bakımının yapılması daha da önem kazanıyor.

ESKİŞEHİR

Aylardır kullanılmayan ve soğuk vaziyette bekleyen peteklerin yeterli ısıya ulaşamadığını gören insanlar, kombi tesisatı ile ilgilenen ustalara başvuruyor.

ESKİŞEHİR

Eskişehirli 73 yaşındaki köfteci Fahrettin Deviren, 60 yıldır işlettiği dükkânında halen çalışıyor

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de aile mesleğini yapmaya merak salan 11 yaşındaki Muhammed Yusuf, 4 kuşaktır devam eden pastane işinde 5’inci kuşak olmaya hazırlanıyor.