Toprak Haberleri

toprak haberleri ve güncel toprak gelişmeleri, toprak ile ilgili tüm video, toprak fotoğrafları ve toprak haberleri Milli İrade Gazetesi sitemizde


Tepebaşı Belediyesi’nin Gönüllü Bahçeleri'nde toprakla uğraşan vatandaşlar için fide dağıtımı yapıldı. Hak sahibi 374 kişiye 13 bin 90 adet fide...

Fidan yetiştiricisi Gökhan Yemencioğlu, yılın ilk cemresinin havaya düşmesi sonucunda vatandaşın toprak, bağ ve bahçe işlerine ilgisinin arttığını söyledi.

Nemini kaybetmemesi için kökleri toprak altında bekletilen meyve fidanları, bahçede düzenli bakımın ardından iki yıl içerisinde meyve veriyor.

Şeker pancarı çiftçileri, 2022 yılı için henüz açıklanmayan taban fiyattan dolayı tohumu toprakla buluşturmakta tedirginlik yaşıyor.

Eskişehir’de seralarda üretilen yazlık mahsullerin ardından toprakla buluşturulan kışlık marullar, sofrayla buluşmak için gün sayıyor.

 Ataç, “Çevremizin ve doğanın değerini daha iyi bilmeliyiz. Havamıza, toprağımıza, suyumuza sizlerin sahip çıkması çok önemli” dedi.

Bin 100 hektarlık alanda yapılması planlanan "Toprak Muhafaza ve Erozyon Kontrolü" projesi kapsamında Sarıcakaya ilçesine birçok türden 160 bin fidan...

“Tohumlar Ekilecek Beylikova Gelişecek Projesi" ile hibe edilen 80 bin kilogram buğday ve arpa tohumu toprakla buluşturuldu.