Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen Girişimcilik Kampları devam ediyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından yürütülen Girişimcilik Kampları 2022 yılı yaz eğitim dönemitüm hızıyla sürüyor.

Kızılay Hasırca KampıTesisleri’nde düzenlenen Girişimcilik Kampı’nda gençler alanında uzman isimlerle bir araya gelirken, kampta girişimcilik üzerine eğitimler veriliyor. Gençler aynı zamanda çadırlarını kurarak doğal ortamda dolu dolu2 gün yaşıyorlar.

Eğitimler kapsamında düzenlenen atölyeler ile gençler fikirlerini projeye dönüştürecek ilk adımları atarkenulaşım,  yemekve diğer temel ihtiyaçlar Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.

Kampta gençlere yönelik Büyükşehir Gençlik Merkezi tarafından, “Asansör Konuşması, Değerler Atölyesi, Yaratıcı Düşünme Teknikleri, Sürdürülebilir Girişimcilik, Şirket Misyonu ve Kanıta Dayalı Modelleme Atölyesi” gerçekleştirildi.EğitimlerdeEskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu RuralYouth Projesinin tanıtımıda yapıldı.Ayrıca gönüllü eğitmen Nazife Yenen tarafından da Girişimcilik Söyleşisi (tea&talks) etkinliği düzenlendi.

Kulüplerarası Briç Şampiyonası tüm hızı ile devam ediyor Kulüplerarası Briç Şampiyonası tüm hızı ile devam ediyor

2 gün boyunca girişimcilik konusunda önemli bilgiler edinen gençler, “Doğal ortamda böyle güzel bir kampta bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizlere bu imkanısağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederiz” dediler.

Büyükşehir Gençlik Merkezi yetkilileri, Girişimcilik Kamplarının yaz boyunca devam edeceğini belirttiler.