13 Haziran 2024 tarihi itibari ile Jüpiter gününden merhaba. Ay Başak burcunun evinde ilerliyor. Ve gün boyu açısız ilerleyecek. Çalışmak, üretmek ve konsantrasyon gerektiren önemli görevlerimizi tamamlama isteğimiz ağır basabilir.

Uğraşlarımız üzerinde veya çalıştığımız işlerde ayrıntıları kaçırmamak, mükemmeli yakalamak önemli hale gelecek.

Aynı zamanda evimizde ya da iş yerimizde dağınıklığı toparlama, temizleme, arızalı eşyaları onarmak için değerlendirilebilir. Bahçe işleriyle uğraşıyorsak, yabani otları temizleme, budama gibi işlerle hem oyalanabilir hem de çıplak ayakla toprağa basarak topraklanabiliriz.

Sağlık işlerimiz, hastane ziyaretlerimiz, spor, diyet programlarımızdan destek alabileceğimiz bir gün.

Günün gezegen hareketinde Güneş-Şiron atmışlığı ile şefkat, sevgi veya rahatlık arayışı ile yükümlülükler veya beklentiler arasında bir ikilem yaratarak hafif gerilimler ortaya çıkabilir. Bu suçluluk ve kararsızlık duygularına yol açabilir. Ancak aynı zamanda kırılganlık duygularımızı tanıma ve keşfetme fırsatını da sunar, böylece ihtiyaçlarımızı ve hedeflerimizi daha iyi anlaya biliriz sevgili dostlar.


Geçtiğimiz günlerde sokaktaki evsiz dostlarımızla ilgili gündem yoğundu. Bu durum hayvan hakları açısından büyük bir etik sorunu teşkil ediyor. Zira sokaktaki dostlarımıza daha insani bir yaklaşım, hayvan barınaklarında kapasite sorunlarını çözmek ve hastalıkların yayılmasını önlemek için alternatif yöntemler geliştirmeyi gerektirir. Öncelikle, kısırlaştırma ve aşılama kampanyalarının yaygınlaştırılması, sokak hayvanlarının kontrolsüz üremesini ve hastalıkların yayılmasını engelleyebilir. Ayrıca, hayvan barınaklarının sayısının ve kapasitelerinin artırılması, bu hayvanlara daha iyi yaşam koşulları sağlanmasına yardımcı olur. Eğitim ve farkındalık programları ile sahiplendirme oranlarının artırılması da önemli bir adımdır. Böylece, köpeklerin insanca yaşama haklarına saygı gösteren, daha etik ve sürdürülebilir çözümler üretilebilir sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.