28 Şubat 2024 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Gün genelinde olaylara farklı bir perspektiften bakma ve ilişkilerimize hak ettikleri ilgiyi gösterme eğiliminde olabiliriz.

Ay günün tamamını boşlukta geçiriyor. Ay boşlukta yeni başlangıçlar, uzun vadeli girişimler ve önemli kararlar açısından uygun bir zaman değildir. Günlük rutin işlerimizle ilgilenmek ve eksiklerimizi tamamlamak, dosyalarımızı düzene sokmak, dolap, çekmecelerimizdeki işimize yaramayan fazlalıklardan kurtulmak için değerlendirebileceğimiz bir zamandır.

Ayrıca zamanımız varsa sevdiklerinizle bir araya gelebiliriz. İç gözlem yaparak hayatımızla ilgili planlar geliştirebiliriz. Mümkünse zihnimizi ve bedenimizi rahatlatacak manevi çalışmalar, yapabilir yada cami, türbe ve müze gibi yerleri ziyaret edebiliriz sevgili dostlar.

Günün gezegen hareketi ise Güneş-Merkür-Satürn hizalanmasıdır. Bu enerjiler, zihinsel uyanıklığı, hızlı düşünmeyi, uyum sağlamayı ve meraklı olmayı getiriyor. Diğer taraftan ciddi veya zorlayıcı zihinsel çalışmalara uygulanması gereken eleştirel düşünmeyi getirir. Bu enerji sürekli konsantrasyon, sabır ve sağlam muhakeme gerektiren şeyler için iyi bir zamandır. İş anlaşmaları ve evrak işleri için ideal bir kavuşum olabilir. Ancak Yöneticilerle iletişimde zorluklar, belgelerde zorluklar, devlet kurumlarının baskıları olabilir. Sağduyulu bir yaklaşım, detaylara dikkat ve uzun vadeli bakış açısı, bunu uzun vadeli planlar yapmak için ideal bir zaman haline getirir. Hayattaki zorluklarla ilgili ciddi tartışmalar yararlı sonuçlara yol açabilir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.