16 Şubat 2024 tarihi itibari ile Venüs gününden merhaba. Haftanın son iş günü Ay- Boğa burcunda ilerleyen Ay ile güne başlıyoruz. Güne kendimizi rahat ve iyi hissedeceğimiz enerjiler veriyor. Özel konuları açıklığa kavuşturabilir ve para ve kişisel işlerimiz hakkında bilinçli kararlar alabiliriz.

Günün ikinci yarısı Ay-Neptün atmışlığı etkili oluyor. Sevecen ve sempatik enerjiler verecek. İş ve özel hayatınızda daha akıcı, daha kolay ve daha dengeli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Sanatsal çalışmalara, manevi faaliyetlere ya da yardımseverlik işlerine çekilebiliriz.

Bu geçiş ile pratik düzeyde, kişisel meseleleri doğrudan eylemle değil affedici ve güvenerek daha kolay çözebiliriz sevgili dostlar.

Sonrasında Ay-Güneş karesi etkili oluyor. Egomuz ve duygularımız arasında, kişisel yaşamımız ve hedeflerimiz arasında, ihtiyaçlarımız ve niyetlerimiz arasında dengesizlikler hissedebiliriz. Dolayısıyla zorluklar ve krizlere açık olduğumuz bu zaman diliminde anlayışlı ve dengeli davranmaya özen göstermemiz gerekebilir.

Aile yaşantımızda uyuşmazlıklar, Ebeveynlerimiz ile çekişmeler yaşayabiliriz ya da ebeveyn rolümüzle ilgili sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Sıkıntı ve zorluklara açık olduğumuz bu zaman diliminde konuları mutluluğumuza hizmet edecek şekilde ele almak, temkinli olmak gerginliklere imkân vermemek önemli olacak sevgili dostlar.

Ay 19.05-22.40 saatleri arasında boşlukta ilerliyor ve sonrasında İkizler burcunun evine giriş yapıyor. Yaklaşık iki gün boyunca hem zihinsel hem fiziksel hareketlilik getiriyor. Eğitim konuları, iş görüşmeleri, ticari konularda girişim ve bağlantılar kurmak, seyahatlerde bulunmak ve kardeşlerimiz ile daha fazla bir araya geleceğimiz gelişmeler gündemimize gelebilir.

Bugün Venüs, özgürlük ve bağımsızlığın burcu olan Kovaya geçiyor. 12 Mart'a kadar burada olacak. Bu dönem daha fazla dostane bir atmosfer içine çekiliyoruz. Ekip çalışmaları ve benzer düşünen insanlarla yapıcı iletişimlerimiz artabilir. Geleneksel olmayan ilişkilere, eğlencelere ve alışverişlere de fazla merak sarabiliriz. Bu dönem yeni bir ilişkiye başlamamalısınız zira ilişkiniz kısa ömürlü olma veya arkadaşlığa dönüşme olasılığı daha yüksektir sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.