2024 YILININ ANA ETKİLERİ

 

2024'TE GEZEGENLERİN GERİYE DOĞRU HAREKETİ

 

2024'DE MERKÜR'ÜN GERİLEME HAREKETLERİ

- 13 Aralık 2023 -2 Ocak 2024 Yay Burcunda gerileyecek.

-1-25 Nisan 2024 Koç burcunda gerileyecek.

-5-28 Ağustos 2024 Başak burcundan, Aslan burcuna gerileyecek.

-26 Kasım – 15 Aralık 2024 Yay burcunda gerileyecek.

2024 yılına Merkür gerilemesi ile giriyoruz ve Merkür yıl boyunca 3 kez geriliyor. Bu dönemlerde önemli kararlar alınmamalıdır. İş açısından bakıldığında, sorunlar diplomatik olarak çözülemez ve piyasalardaki durum istikrarsızlaşmaya meyillidir, bu yüzden olumsuz zamanın geçmesini beklemek daha iyidir. Ancak bu dönem, planlamalar yapmak ve yeniden düşünmek için iyidir. Ayrıca, döngünün özelliği göz önüne alındığında, Merkür Retrograd bilgi alışverişlerinde bizleri uyarabilir. Şu anda, yalnızca tek bir kaynaktan alınan bilgilere kesin olarak güvenmemelisiniz. Resmî belgeler hatalar içerebilir ve sözleşme imzalama söz konusu olduğunda, kasıtlı bir aldatma girişimi de gerçekleşebilir.

 

2024'DE MARS’IN GERİLEME HAREKETİ

Mars,6 Aralık 2024 – 26 Şubat 2025 tarihleri arasında Aslan Burcundan, Yengeç Burcuna gerileyecek.

Mars geri giderken, güçte bir düşüş, enerji seviyesinde bir düşüş veya enerji kendini patlamalarla gösterebilir. Bu enerji, doğru bir şekilde kullanılmazsa, belirlenen hedefleri çözmek için bile yeterli olmayacaktır. Bu süre zarfında silah, teçhizat, çeşitli mekanizma ve araçlarla çalışırken dikkatli olmalısınız. Bozulmalar ve aksaklıklar meydana gelebilir. Bu dönemde öfke ve kızgınlıktan kurtulmak, enerjiyi daha faydalı kullanmak için spora ya da belirli bir göreve toplumun iyiliği için yönlendirmek çok önemlidir

 

2024'DE JÜPİTER’İN GERİLEME HAREKETİ

Jüpiter,9 Ekim 2024'ten 4 Şubat 2025'e kadar Jüpiter İkizler burcunda geri harekette olacak.

Jüpiter geri giderken kişisel ve eğitim gelişim çok önemlidir. Dünya görüşünü yeniden gözden geçirmeniz, hayatınızı analiz etmeniz, kendiniz üzerinde çalışmanız, yanlış taraftaysanız o yoldan çıkmanız, diğer insanları eleştirmemeniz, kendinizi en zeki olarak görmemeniz, her insanın kendi deneyimine, kendi konumuna ve kendi görüşüne sahip olduğunu anlamanız gereken bir dönemdir. Zira herkesin yaşamı sizinkinden farklıdır. Bu dönemde saygı duymak çok önemlidir. Bu dönem kimseyi kınamamak, öğretmenlere saygı duymak İmkânınız ölçüsünde hayır işlemek akıllıcadır. Ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak en iyisidir.

2024'DE SATÜRN’ÜN GERİLEME HAREKETİ
Satürn, 29 Haziran'dan 15 Kasım Tarihine kadar Balık burcunda geri hareket edecek.Satürn geri giderken, hataları düzeltmeniz, kişisel sınırları belirlemeniz, durumları analiz etmeniz, hayır işleri yapmanız, sevdiklerinize yardım etmeniz ve içsel değerler oluşturmanız için çok ideal zamandır. Tartışmalar ve yasal işlemler yapmaktan kaçınmalısınız. Umutsuzluk, korku ve gerginlikten kurtulmak gerekir. Tembellik ve aşırı işkoliklik arasında temel almayı, dengelemeyi ve uyum bulmayı öğrenmek önemlidir. Bir şeyi doğru yapmak birden fazla denemeniz gerekebilir.

2024'DE URANÜS’ÜN GERİLEME HAREKETİ

-29 Ağustos 2023- 28.Ocak 2024
-2 Eylül 2024-30 Ocak 2025tarihine kadar Boğa burcunda geri gidiyor.

Uranüs,2024'te iki kez geri harekette olacak. Sürprizlerin, ani kararların ve içgörürün gezegeni Uranüs bu dönem geçmişte derin kökler alan ve bilinçaltında kalan eski, gerçekleşmemiş fikirlerinizi aniden hatırlatacaktır. Belki de şu anda eski şeylere yeni bir bakış ortaya çıkacaktır.
 

2024'DE NEPTÜN’ÜN GERİLEME HAREKETİ

2 temmuzdan 8 Aralık 2024 tarihine kadar Balık burcunda gerileyecek.

Neptün, bilinçaltı güçleri artıracak, olağanüstü ve duyu dışı yetenekleri artıracaktır. Bu dönem, Rx Neptün okült, ön yargılardan ve batıl inançlardan kurtarabilir ve daha ciddi iç gözlemi ve özeleştiriyi teşvik edecektir.

2024'DE PLÜTON’UN GERİLEME HAREKETİ

3 Mayıs – 12 Ekim 2024 Kova burcunda geri hareket edecek.

Derin dönüşümler gezegeni, devlet sisteminin alanını ve her türlü örgütsel ilişkinin içyapısını etkileyecektir.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.