6 Aralık 2023 tarihi itibari ile Merkür gününden merhaba. Ay Başak burcunun evinde ilerliyor. Yaşantımızda gerekli olan pratik konulara çekileceğimiz bir gün. Verimli, üretken ve hizmet etme arzusu içinde olacağız.

Ay sabah saatlerinde Neptün karşıtlığını etkinleştirdikten sonra günün ilk yarısı Uranüs ile havayı yumuşatıyor.Bu zaman diliminde İlginç ve heyecan verici değişiklikler gerçekleşebilir. Sosyal ve romantik fırsatlar karşımıza çıkabilir. Teknolojik gelişmeleri yakın takibe alabilir, evimiz ya da iş yerimizde kullanabileceğimiz farklı ve yeni bir ürün satın alabiliriz sevgili dostlar.

Günün ikinci yarısı Ay-Plüton trinesi ile hassasiyetimiz ve psişik algımızı artırır. Olayları daha güçlü hissedebilir ve yoğun duygusal tepkilerimiz tarafından dönüştürülmemiz muhtemeldir. Yakın ilişkiler de olumlu bir yenilenme de mümkün olabilir sevgili dostlar.

Ay 16.51-19.35 saatleri arasında boşlukta ilerliyor ve sonrasında Terazi burcunun evine giriş yapıyor.

Akşam saatlerinde Ay günün gezegen hareketinVenüs-Satürn karesine etki ediyor.İlişkilere mesafe ve zorluklar getiriyor. Birkaç gün ilişkilerinizde uyum ve huzurunuzu kaçıracak tutumlarda bulunmamaya çalışın zira partnerinizle ya da sevdiklerinizle aranızı düzeltmek için ekstra çaba içine girebilirsiniz.

Hoşgörü azlığı ve tembellik çokluğu görülebileceği gibi moral ve performansı da düşürecektir. İş ve çalışma ortamlarınızda keyfi izin alanlar sorumluluklardan kaçanlar kendi görevlerini başkasına yıkmaya çalışanlara birkaç gün tahammül etmek zorunda kalabilirsiniz.

Mali konularda anlaşma, sözleme gibi imzalık işlerinizi ve borç-alıp verme, kredi çekme gibi girişimlerinizi şimdilik ertelemek sizin açınızdan yararlı olacaktır. Zira uzun vadede kriz ve hayal kırıklıkları getirebilir.

Ayrıca geçmişteki gereksiz yapmış olduğunuz harcamanızı telafi etmek için kemer sıkma planına ihtiyaç duyabilirsiniz

Çıkmak zorunda kaldığınız yolculuklarınız ve eğitim alanlarında disiplin eksiliğinden kaynaklanan sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz ve işlerinizi planladığınız gibi yürütemeyebilirsiniz.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.