30 Kasım 2023 tarihi itibari ile Jüpiter gününden merhaba. Ay günü Yengeç burcunun evinde geçiriyor. Mantığımızı ikinci planda kullanacağımız enerjiler veriyor. Hayatımızda gelişen olayları duygusal yönden ele alabilir oldukça sakin ve esnek yaklaşabiliriz. Ailemiz ve işimiz arasında dengeyi kurma temaları ön plana çıkıyor. Daha önceden cesaret edemediğimiz alanlarda yeni yollar keşfetmek dürtüsüyle harekete geçebiliriz. Kontrolümüz altında olmayan ve anlaşma sağlayamadığımız konuları yeniden ele alarak çözüme ulaştırabiliriz.

Günün tek bağlantısı günün ikinci yarısı Ay-Şiron kare açısı ile etkili oluyor. Geçmiş negatif duyguların izlerini zihninden atmak yaraları şifalandırmak ve kendimize yeni bir başlangıç yapma fırsatı bulabileceğimiz bir enerjidir. Kendimizde gördüğümüz eksikliklerin, kusurlu olduğumuz yönlerimizin farkına varabilir, bakış açımızı değiştirip, farklı çözüm yollarına eğilmek adına değerlendirebiliriz.

Yarın 1 Aralık Merkür Oğlak burcuna giriş yapıyor.5 Şubat tarihine kadar orada kalacak. Ancak 12 Aralık’ta Merkür Oğlak burcunda   geri hareketine başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek. Bu dönem kısa bir süreliğine Yay burcuna gerileyecek. Merkür'ün Oğlak burcuna geçişi. Merkür’ün Oğlak burcu geçişinde ise düşünme daha ciddi ve rasyonel hale gelecektir. Şu anda iletişim iş dünyasında gerçekleşiyor, bilgiler beklentilere ve fantezilere göre değil, gerçeklere dayalı olarak spesifik olarak algılanıyor. Plan ve stratejiler yapmaya başlayabilirsiniz, burada derler ki, yılbaşı öncesi elimizde kartlar var. Yardımcılar şunlar olacaktır: öz disiplin, zaman yönetimi, takvimler ve günlükler gibi sevgili dostlar.

Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım.

Sevgiler.